Home
 

aktualności 2018/2019

8 grudnia-Gwiazdka dla Józia

Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”. Ten piękny cytat przyświecał nam podczas dzisiejszego Mikołajkowego Festynu Rodzinnego „Gwiazdka dla Józia”. Każdy z dobroci serca wspomagał dzielnego Józia Baj w walce z ciężką chorobą. Głównym punktem festynu był kiermasz świątecznych rozmaitości i licytacje konkursowych aniołów i choinek, z których całkowity dochód zostanie przekazany na leczenia Józia. Na dzieci i dorosłych czekało mnóstwo atrakcji: wizyta Mikołaja, występy dzieci, konkursy z nagrodami, pyszne świąteczne potrawy, domowe wypieki, świąteczne karaoke i zimowa kawiarenka. Serdecznie dziękujemy sponsorom, rodzicom, uczniom, pracownikom szkoły, darczyńcom oraz wszystkim którzy przyczynili się do realizacji festynu.

6 grudnia-Mikołajki

Mikołaj, mikołajki, mikołajkowe prezenty to okazja, na którą czekaliśmy z niecierpliwością. Właśnie dzisiejszego ranka zawitał do naszej szkoły Mikołaj, który jak obyczaj każe, obdarował nas prezentami. Sprawiły one dużo radości wszystkim dzieciom. Były też piosenki i podziękowania dla Mikołaja, a my mamy nadzieję, że ten miły gość już wkrótce odwiedzi nas ponownie.

29 listopada- wycieczka do Redy

29 listopada 2018r. uczniowie z klas IV-VI pojechali do aquaparku w Redzie Wycieczka do Aquaparku była świetną zabawą i integracją. Uczniowie mogli wykazać się umiejętnością pływania oraz korzystać z ogromnej ilości  atrakcji jakie oferuje obiekt. Bardzo podobały się zjeżdżalnie wodne i akwarium z rekinami. Czas spędzony na basenie był dobrym sposobem na relaks. Wszyscy po trzygodzinnym wodnym szaleństwie jednogłośnie oznajmili, że takich wyjazdów im brakowało.

24 listopada-Konkurs Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej

24 listopada 2018r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w XII Powiatowym Konkursie Polskiej Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej w Objeździe. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: recytacja oraz śpiew. Naszą szkołę reprezentowały: Oliwia Makowska z klasy IV (recytacja), Anna Otolińska z klasy IV (śpiew), Sandra Otowicz z kl. IV (śpiew), Julia Widawska z kl. V (śpiew), Julia Jaszczak z kl. VI (recytacja), Daria Skalska z kl. VII (recytacja) oraz Daria Stańczyk z klasy VII (recytacja). Laureatką konkursu została Julia Jaszczak, która zdobyła III miejsce w grupie wiekowej klas IV- VI. Recytowała wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pt. ,,Rodzicom”. Do konkursu uczennicę przygotowała p. Dorota Rymarczyk. Gratulujemy.

23 listopada- Wojewódzki Konkurs „Kolory Jesieni”

23 listopada dotarła do naszej szkoły wspaniała wiadomość. Jakub Pękała z oddziału przedszkolnego i Zuzanna Kass uczennica III klasy, otrzymali wyróżnienia w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Fotograficznym”KOLORY JESIENI”. Konkurencja była ogromna. Wpłynęło 838 prac z 87 placówek. Przyznano 12 nagród i 17 wyróżnień. Ponadto 56 prac zakwalifikowano na wystawę wśród nich prace Teofila Baja(kl.I) i Patrycji Małas (kl.III). Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

21 listopada-Dzień Pluszowego Misia

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Miś jest przyjacielem dzieci, czy wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? Z okazji zbliżającego się Święta Pluszowego Misia, każde dziecko przyniosło swojego misia-pluszaka. 

21 listopada-Promocja zdrowego żywienia

Zdrowo jem, więcej wiem!”-tak brzmiało hasło imprezy organizowanej w naszej szkole, której celem była promocja zdrowego odżywiania. Zadaniem każdej klasy była prezentacja wybranego warzywa i owocu oraz przygotowanie ciekawej degustacji. Uczniowie spisali się na medal, a przygotowane soki, potrawy i przekąski były przepyszne.

17 listopada-Wycieczka na Kaszuby

Dnia 17 listopada nasi uczniowie, w ramach zajęć nauki języka kaszubskiego, udali się na wycieczkę do Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach, gdzie zwiedzili obiekt, wzięli udział w warsztatach plastycznych i świetnie się bawili. Następnie udali się do egzotycznego ZOO w Tuchlinie gdzie poznali ciekawostki i zwyczaje tamtejszych zwierząt.

9 listopada-Śpiewanie hymnu

W ponad 24 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w Polsce oraz w 91 szkołach polonijnych z całego świata, w piątek o godzinie 11.11 odśpiewano hymn narodowy w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”. W tej akcji również wzięli udział nasi uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły śpiewając cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

8 listopada- Akademia z okazji Dnia Niepodległości

Dnia 8 listopada 2018r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania  przez Polskę niepodległości. 11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.  Świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych uroczystości. Wzięli w niej  udział uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście. W nastrój zadumy wprowadziły wszystkich wiersze, taniec oraz pieśni patriotyczne przepięknie wykonane przez uczniów naszej szkoły.

7 listopada-Sukcesy sportowców

7 listopada w Szkole Podstawowej w Zaleskich odbyły się Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym. Nasi sportowcy wspaniale zaprezentowali się zdobywając dwa pierwsze miejsca:Tomasz Zajączkowski z kl. VI ( I m-ce) oraz Jakub Bernacki z kl. VIII (II m-ce). Gratulujemy!

25 października-Festiwal w Wytownie

25 października w Szkole Podstawowej w Wytownie odbył się VII Festiwal Piosenki Angielskiej. Jury wyłoniło zwycięzców. Nasi uczniowie wspaniale zaprezentowali swoje zdolności językowe i wokalne. Lena Zajączkowska i Fabian Warmbier przygotowani przez p. Magdalenę Golińska zajęli w swoich kategoriach II miejsca. Gratulujemy!

18 października- Dzień Kapelusza

18 października kapelusze duże i małe, eleganckie lub fantazyjne założyli nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele. Ale dlaczego? Ruszył szkolny konkurs „Zgrana Klasa”, a Dzień Kapelusza jest pierwszym wyzwaniem jakie Samorząd Uczniowski postawił uczniom naszej szkoły. Wyszło rewelacyjnie. Każda klasa otrzymała 100 punktów. Oby tak dalej!

15 października – Szkolne eliminacje do Festiwalu Piosenki Angielskiej

15 października w naszej szkole odbyły się eliminacje do VII Festiwalu Piosenki Angielskiej w Wytownie. Udział wzięło 10 uczniów. Nominacje otrzymali: Lena Zajączkowska z kl. II, Fabian Warmbier(kl.II), Anna Otolińska (kl. IV), Sandra Otowicz (kl.IV). Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a nominowanym gratulujemy.

13 października – Sukces Ani

13 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Smołdzinie odbył się powiatowy konkurs „XIV SPOTKANIA Z PIOSENKĄ NIE TYLKO RELIGIJNĄ Pro Laude Tua” . Nasza uczennica Anna Otolińska zdobyła tam pierwsze miejsce. Laureaci odebrali nagrody oraz wzięli udział w parafii pw. Trójcy Świętej w Smołdzinie. Ani serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

12 października – Dzień Edukacji Narodowej

12 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli: Wójt Gminy Ustka –Anna Sobczuk- Jodłowska, radna Justyna Zarzycka, sołtysi wsi-Niestkowa, Charnowa, Wielichowa, pani dyrektor szkoły- Aleksandra Lewandowska, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrała pani dyrektor Aleksandra Lewandowska, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie oraz wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom obsługi. Głos zabrali zaproszeni goście. Piękne życzenia złożyła pani wójt. W części artystycznej  uczniowie z klas IV-VIII poprzez wiersze wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów i pracowników szkoły.

10 pażdziernikawycieczka klas 0-III

W dniu Święta Drzewa, tj. 10 października udaliśmy się do lasu. Dzieci z klas 0-III, pod bacznym okiem swoich wychowawczyń oraz pracownicy Nadleśnictwa Ustka – pani Kamili Gosztyła, wędrując w okolicy Wydmy Orzechowskiej, miały okazję do podziwiania piękna nadmorskiego lasu w jesiennej szacie. Pani Kamila opowiedziała o warunkach życia w lesie i przybliżyła na czym polega praca leśnika. Była to niezwykle ciekawa wyprawa. Dziękujemy Nadleśnictwu Ustka za pouczającą przygodę.

3 października – Europejski Dzień Języków 2018

Dziś odbyła się impreza z okazji Europejskiego Dnia Języków. Uczniowie klas IV-VIII zabrali nas na wycieczkę po Europie. Klasa IV zabrała nas do Rosji, a tam nauczyliśmy się popularnego wiersza w j. rosyjskim oraz mieliśmy okazję skosztować pysznych koreczków. Klasa V wybrała się w innym kierunku, aż do Wielkiej Brytanii. Tam ugoszczono nas herbatą i pysznymi babeczkami muffinami.
Klasa VI wybrała się do Grecji. Dziewczynki z tej klasy zaprezentowały nam słynny grecki taniec „Zorbę”. Poczęstowano nas greckimi oliwkami, bagietkami, pomidorami i oliwą z oliwek. Klasa VII skręciła w kierunku Niemiec. Tam dowiedzieliśmy się o historii, kuchni i kulturze Niemiec. W Niemczech ugoszczono nas tradycyjną „wurstą”, czyli kiełbaską oraz „kartoffeln salat”. Klasa VIII wybrała ciepłe kraje. Hiszpania i Portugalia przywitały nas pokazami „corridy”, czyli walki człowieka z bykiem. Z dań kuchni hiszpańskiej i portugalskiej mogliśmy wybierać pomiędzy smacznym nachosami, bananami oraz sokiem pomarańczowym.
Oprócz wymienionych krajów, przejazdem zajechaliśmy na krótko do Czech, Holandii (gdzie spotkaliśmy holenderskiego rowerzystę), Francji (gdzie oglądaliśmy występ kan kana) oraz Włoch (powitali nas dwaj Włosi, śpiewając „Felicitę”). Wyprawę zakończyliśmy w naszym rodowitym kraju.
Kącik kulinarny i prezentacje zostały ocenione przez jury, które klasę IV oceniło jako najlepiej przygotowaną. Nagrodą była „przepustką”, czyli bilet zwalniający z jednej kartkówki.
Na koniec każdy przybyły mógł skosztować wyrobów kuchni europejskich

4 pażdziernika„Maluchy Recytują”

4 października uczniowie klas młodszych uczestniczyli w powiatowym konkursie recytatorskim „Maluchy Recytują” w Zaleskich. Jesteśmy dumni – Jaś Małecki z kl. I zajął II miejsce, a Fabian Warmbrier – III. Dumy dostarczyły nam również dzieci, których prace plastyczne dotyczące wiersza J. Brzechwy znalazły się na czołowych miejscach konkursu plastycznego „Malowane Wierszem”. Zuzia Kass z kl. III oraz Teofil Baj z kl. II zdobyli II miejsce, a Paulina Cicha (kl.II) – wyróżnienie. Gratulujemy również opiekunkom, paniom: Małgorzacie Makuch, Aleksandrze Koszadzie, Beacie Ocha-Horbacz.

28 wrześniaApel z okazji Dnia Chłopaka

28 września Samorząd Szkolny złożył serdeczne życzenia wszystkim chłopcom, zarówno tym małym jak i bardzo dużym oraz wręczył im słodki upominek

26 września – Szkolny konkurs recytatorski

Dnia 26 września odbyły się szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w Zaleskich Maluchy recytują. Nasza szkołę reprezentować będą: Jan Małecki z I klasy, Fabian Warmbier z klasy II oraz Gabriela Brodzik z klasy III. Gratujemy i życzymy powodzenia w dalszych recytatorskich zmaganiach.

24 września„Mobilne Przedszkole – Aktywny Maluch”

24.09.2018r. nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli w Objeździe w aktywnym spotkaniu w ramach kampanii „Mobilne Przedszkole – Aktywny Maluch”. Wspólnie rysowali kolorową drogę i testowali hulajnogi. Przedszkole zostało objęte programem „Przedszkolnych Punktów Mobilności”, gdyż nasza gmina jest członkiem stowarzyszenia – Polska Unia Mobilności Aktywnej. Oddział przedszkolny otrzymał 6 hulajnóg, z których mogą korzystać przedszkolaki. Kampania realizowana jest w ramach projektu cities. multimodal współfinansowanego z programu Interreg Baltic Sea Region, finansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Unii Europejskiej

21 września – Sprzątanie Świata

Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można! W piątek 21 września, uczniowie naszej szkoły biorąc udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata” wzięli się do roboty i usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów. W powrotnej drodze do szkoły, spotkała nas miła niespodzianka –pani Iza Brodzik, czekała na nas w Niestkowie, z pysznym malinowym sokiem. Dziękujemy.

19 września – Rozmowa o bezpieczeństwie

Dnia 19 września naszą szkołę odwiedził pan policjant i pani ze Straży Gminnej. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjant rozmawiał  z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, a w szczególności  omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazał niektóre znaki drogowe. A pani ze Straży Gminnej przypomniała o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba.

18 września – prezentacja o ochronie środowiska

Dzisiaj -18 września gościliśmy w naszej szkole panie z firmy WCI Technologie z Siemoni w województwie śląskim. Na wspólnym spotkaniu mogliśmy dowiedzieć się o konieczności ochrony środowiska naturalnego i segregowania śmieci.

3 września- Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Dnia 3 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Wszystkim Uczniom życzymy wielu sukcesów, radości i wytrwałości, a nauczycielom i pracownikom obsługi- samych pozytywnych doświadczeń w nowym roku szkolnym 2018/2019.

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress