Home
 

RODO

załączniki do pobrania

RODO

Oddział Przedszkolny Charnowo – Rejestr czynności przetwarzania danych

Szkoła Podstawowa Charnowo – Rejestr czynności przetwarzania danych

______________________________________________________________

 

Szanowni Państwo,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

Ochrona danych osobowych jest w dzisiejszych czasach niezwykle ważnym zadaniem. Dostępność do informacji jest łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej, ilość przetwarzanych informacji gwałtownie rośnie, coraz trudniej nadzorować co się z danymi dzieje. W konsekwencji coraz powszechniejsze stają się zagrożenia związane z nielegalnym wykorzystywaniem danych, tj. kradzież tożsamości.

Chcemy Państwa zapewnić, że w Szkole Podstawowej w Charnowie zwraca się szczególną uwagę na zagadnienia związane z bezpieczeństwem danych osobowych. Mamy świadomość, że powierzając nam dane swoje i swoich dzieci obdarowujecie nas Państwo olbrzymim kredytem zaufania. Nie zamierzamy go roztrwonić. Pracujemy nieustannie nad tym, aby dane były przetwarzane w szkole w sposób bezpieczny i transparentny.

W zdecydowanej większości przypadków, jednostki administracji publicznej przetwarzają dane w oparciu o przepisy ustawowe. Jeżeli przepisy jednak nie precyzują, jaki zakres danych może być przetwarzany przez szkołę, wówczas niezbędna jest zgoda właściciela na przetwarzanie jego danych osobowych.

Administratorem danych osobowych przetwarzanych w Szkole Podstawowej w Charnowie, w związku z wykonywaniem zadań publicznych, jest Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ziemi Usteckiej w Charnowie.

Miejsce zbierania i przetwarzania danych osobowych: Szkoła Podstawowa im. Ziemi Usteckiej w Charnowie, Charnowo 55, 76-270 Ustka.

Zbierane dane osobowe są przetwarzane zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych w celu realizacji zadań określonych przepisami prawa i nie są udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.

Podawanie danych osobowych w zakresie wymaganym obowiązującymi przepisami prawa jest obligatoryjne. W pozostałych przypadkach podawanie danych osobowych ma charakter dobrowolny.

Każda osoba, której dane dotyczą ma prawo wglądu do treści swoich danych oraz możliwość ich poprawiania zgodnie z art. 32 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych.

 

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress