Home
 

archiwum 2016/2017

20 marca 2017-turniej wiedzy pożarniczej

Trzy uczennice naszej szkoły w osobach:Wiktoria Adamczewska, Kinga Jutrzenka Trzebiatowska, Natalia Słomczyńska przez kilka ostatnich tygodni, pod bacznym okiem nauczycielki – pani Małgorzaty Makuch pogłębiały oraz zdobywały wiedzę na temat ochrony przeciwpożarowej. 20 marca wzięły udział w Eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs z roku na rok okazuje się być coraz trudniejszy. Jednak znowu stanęliśmy na podium, gdyż Natalka zdobyła 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

3 marca 2017-konkurs recytatorski

W dniu 3 marca uczniowie naszej szkoły – zwycięzcy eliminacji szkolnych w składzie: Przemysław Knapik, Michał Fogt, Anna Otolińska, Sandra Otowicz, Oliwia Skalska, Jacek Horbacz, Julia Jaszczak, Wiktor Jaszczak, Kinga Jutrzenka Trzebiatowska, Oliwia Chodoń, Marcel Drozdowski wzięli udział w Eliminacjach do XXXIV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej, które odbyły się w świetlicy wiejskiej w Zaleskich. Wszyscy zaprezentowali się znakomicie. Jacek zdobył II miejsce, Kinga III, a rodzeństwo Julia i Wiktor otrzymali wyróżnienia. Wszystkim recytatorom serdecznie gratulujemy.

Sukces Kingi Wyłupek

To co piękne wokół nas, łączy ludzi na całym świecie, a dowodem na to jest m.in. międzynarodowy konkurs plastyczny, pod tym właśnie tytułem. Konkurs odbył się w ramach projektu edukacyjnego ,,Mistrzowskie drogi, uczniowskie ścieżki”.  Na konkurs napłynęło ponad 5 tysięcy prac z Europy, Azji i Afryki. Wielkie gratulacje należą się Kindze Wyłupek uczennicy klasy IV, która otrzymała wyróżnienie za swoją pracę plastyczną wykonaną pod kierunkiem pani Aleksandry Koszady.

14 lutego 2017-Walentynki, szkolne konkursy

Walentynki to święto cieszące się z roku na rok coraz większą popularnością. W naszej szkole odbyły się z tej okazji dwa szkolne konkursy:  literacki dla klas starszych (IV, V i VI) oraz plastyczny dla wszystkich uczniów. Organizatorką tych konkursów była pani Dorota Rymarczyk. W konkursie literackim na wierszyk miłosny I miejsce zdobyła Kinga Jutrzenka Trzebiatowska z klasy V. Komisja przyznała dwa drugie miejsca – zdobyły je: Wiktoria Adamczewska z klasy VI oraz Karolina Brandt – także z klasy VI. Trzeciego miejsca nie przyznano. Wyróżnienia otrzymały: Klaudia Knapik z klasy IV, Wiktoria Trepner z klasy V, Angelika Tyszkowska z klasy VI oraz Zuzanna Pietrzyk z klasy IV. W konkursie plastycznym na walentynkowe serduszko laureatami zostali: Alan Trinh z klasy III – I miejsce, Patrycja Małas – z klasy I oraz Rafał Małas z klasy IV – II miejsce, Anna Otolińska z klasy II – III miejsce, Kinga Jutrzenka Trzebiatowska z klasy V – także III miejsce. Duże wyróżnienia otrzymali: Krzysztof Specyał, Julia Zielińska, Wiktoria Trepner, Michał Szarek. Małe wyróżnienia przyznano następującym uczniom: Michał Fogt, Zuzanna Pietrzyk, Sandra Otowicz, Sebastian Goździński, Zuzanna Muzyka, Maja Laskowska, Victoria Flis, Karolina Brandt, Kinga Wyłupek, Przemysław Pająk oraz Amelia Wargacka. Pani Aleksandra Koszada wręczyła Kindze Wyłupek z klasy IV nagrodę za zdobycie wyróżnienia w ubiegłorocznym międzynarodowym konkursie plastycznym. Wiele radości  dostarczyła walentynkowa poczta zorganizowana przez Samorząd Uczniowski pod opieką pani Kingi Kowalskiej. skrzynka w Dniu św. Walentego była pełna, a wszystkie kartki trafiły do adresatów.

9 lutego 2017-konkurs języka angielskiego

Dnia 9 lutego 2017 r. w naszej szkole odbył się konkurs z języka angielskiego. Udział wzięło aż 16 uczniów z klas IV-VI.

Pytania konkursowe  dotyczyły gramatyki, znajomości słownictwa i wiedzy o krajach anglojęzycznych.

Laureatem konkursu został  uczeń klasy VI – Konrad Drozdowski.

Konkurs przeprowadziła Beata Tomczyk-Pękała, nauczyciel języka angielskiego klas IV-VI.

Serdecznie gratulujemy  Konradowi oraz wszystkim uczestnikom konkursu!

6 lutego 2017-Żywa lekcja historii

Naszą szkołę odwiedzili członkowie Bractwa Rycerskiego „Kerin”. Tematem żywej lekcji historii był Mieszko I i chrzest Polski. Bractwo przeniosło wszystkich w czasy kształtowania się naszej państwowości. Dowiedzieliśmy się o sytuacji, w jakiej żył Mieszko, o jego relacjach z sąsiadami okolicznościach, w jakich doszło do chrztu Polski. Nasi współcześni rycerze zawładnęli sercami uczniów. Żywiołowe poprowadzenie lekcji, aktywne włączenie dzieci w ich przebieg poprzez zaproszenie do odgrywania ról bohaterów, to recepta na sukces.

2 lutego 2017-Ekologiczny bal karnawałowy

W tym roku bal karnawałowy poprowadziły panie ze Szkółki Tańca „Frajda”. W tematyce balu uwzględniono kształcenie przyrodniczo-ekologiczne. Nie zabrakło konkursów ekologicznych i tańców, które przenosiły uczestników w świat roślin i zwierząt. Wszyscy bawili się doskonale. Po części zabawowej odbyła się dyskoteka i poczęstunek w klasach.

4 stycznia 2017-Jasełka

Tuż po feriach świątecznych, dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy I wystąpili w przedstawieniu bożonarodzeniowym. Piękną oprawę muzyczną przygotował szkolny zespół wokalny „Bursztynki”. Aktorzy tańcem, śpiewem i słowem przedstawili tajemnicę narodzin Syna Bożego. Bardzo pięknym elementem był taniec dziewcząt z szarfami.

21 grudnia 2016-Wigilie klasowe, konkurs

W środę 21 grudnia dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Potem śpiewaliśmy kolędy i raczyliśmy się łakociami przygotowanymi dla nas przez rodziców. Tego dnia rozstrzygnięty został szkolny konkurs na najciekawszą gwiazdę. I miejsce zajęła praca uczennicy klasy V- Kingi Jutrzenka Trzebiatowskiej. Gratulujemy!!!

16 grudnia 2016- Spotkanie ze strażnikami gminy Ustka

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na naszych drogach oraz bezpiecznym zachowywaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny. Nasi goście podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe.

14 grudnia 2016- Koncert kolęd w języku kaszubskim i polskim.

14 grudnia 2016 roku odbył się w naszej szkole koncert kolęd polskich i kaszubskich w wykonaniu artystów Leszka Boliboka i Rafała Rompcy. Bogaty, a jednocześnie bliski naszym sercom repertuar wprowadził wszystkich w niepowtarzalną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Artyści, swym zwyczajem, włączyli skutecznie wszystkich obecnych uczniów i nauczycieli do wspólnej zabawy i kolędowania.

 

8 grudnia 2016-Spotkanie z policjantami

Tematem pogadanki była odpowiedzialność prawna nieletnich, agresja i przemoc wobec rówieśników oraz zasady zachowania się w szkole i poza nią. Poruszony też był temat tzw.cyberprzemocy i skutków jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Prowadzący uświadomili uczniom, że mają prawo czuć się bezpiecznie w domu, w szkole, czy na ulicy. Na co dzień mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane. Fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistów w dużym stopniu przyczyniły się do wzrostu świadomości zachowań i mamy nadzieję, że pozytywnie wpłyną na poprawę ich w szkole i poza nią.

2 grudnia 2016-Wycieczka do Aqua parku

2 grudnia uczniowie klas 4-6 z naszej szkoły brali udział w wycieczce szkolnej do parku wodnego w Redzie. Po przyjeździe na miejsce każdy uczestnik był bardzo mile zaskoczony wielkością Aquaparku oraz atrakcjami jakie go tam czekają. Po trzy godzinnej zabawie w wodzie, wszyscy pełni wrażeń udaliśmy się do restauracji McDonald w Rumii. Powrót do domu szybko minął przy wspólnym oglądaniu filmu w autokarze. Opiekunami wycieczki byli: Kinga Kowalska, Paweł Ptaszek, Dorota Rymarczyk i Beata Tomczyk – Pękała.

6 grudnia 2016r. – mikołajki

To był wyczekiwany dzień przez wszystkich uczniów. Mikołajkowa atmosfera i świąteczny nastrój zagościły w nasze szkole. Wiele osób ubrało się na czerwono. Tradycyjnie, jak co roku, tego dnia, panował u nas szczególny klimat, przede wszystkim za sprawą szanownego Gościa. Mikołaj dotarł do szkoły z workiem pełnym upominków. Dla każdego dziecka znalazła się słodka niespodzianka: i dla młodszego i dla starszego, i dla grzecznego i dla mniej grzecznego. Było dużo radości i uśmiechów. Spotkanie z Mikołajem minęło bardzo szybko i sprawiło dzieciom wiele radości i wrażeń. Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku.

26 listopada 2016r. – GMINNY KONKURS POLSKIEJ POEZJI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

W Zespole Szkół Samorządowych w Objeździe odbył się Gminny Konkurs Polskiej Poezji i Pieśni Patriotycznej dla uczniów klas IV-VI. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Jaszczak z klasy IV, Kinga Jutrzenka Trzebiatowska z klasy V, Wiktoria Adamczewska z klasy VI, Marcel Drozdowski z klasy V i Konrad Drozdowski z klasy VI. Laureatami konkursu zostali: Marcel Drozdowski, który w kategorii śpiew zdobył I miejsce oraz Julia Jaszczak, która w kategorii recytacja zdobyła II miejsce. Do występu uczniów przygotowali: pani Dorota Rymarczyk (recytacja) i pan Arkadiusz Drozdowski (śpiew). Zwycięzcom gratulujemy sukcesu.

25 listopada 2016r. – Światowy Dzień Misia Pluszowego – szkolny konkurs na wierszyk o misiu,  andrzejki.

Z okazji Światowego Dnia Misia Pluszowego odbył się szkolny konkurs na wierszyk o misiu. Organizatorką konkursu była pani Dorota Rymarczyk. Cieszył się on dużym zainteresowaniem dzieci. W konkursie wzięło udział 25 uczniów. Nagrodzono wszystkich uczestników. Nagrodę specjalną za najlepszy wiersz przyznano Annie Otolińskiej z klasy II. Nagrody główne otrzymali: Kinga Jutrzenka Trzebiatowska z klasy V, Michał Fogt z klasy I, Julia Zielińska z klasy I, Zuzanna Skalska z klasy III, Karolina Brodzik z klasy III. Duże wyróżnienia wręczono następującym uczniom: Wiktorii Mazurek z klasy II, Amelii Wargackiej z klasy II, Oliwii Skalskiej z klasy II, Nikoli Groszek z oddziału przedszkolnego, Mateuszowi Tyszkowskiemu z oddziału przedszkolnego, Sandrze Otowicz z klasy II. Mniejsze wyróżnienia otrzymali: Laura Mielke z klasy II, Teofil Baj z oddziału przedszkolnego, Gabriela Brodzik z klasy I, Zuzanna Muzyka z klasy I, Filip Drewnik z klasy II, Julia Widawska z klasy III, Amelia Kamińska z klasy IV, Oliwia Ćwik z oddziału przedszkolnego, Angelika Tyszkowska z klasy VI, Maja Laskowska z klasy II, Krzysztof Specyał z oddziału przedszkolnego, Krzysztof Woźny o oddziału przedszkolnego, Klaudia Knapik z klasy IV. Tego dnia odbyły się również szkolne andrzejki. Wszyscy świetnie się bawiliśmy.

22 listopada 2016- żywa lekcja historii

22 listopada 2016r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Pomorskiej FundacjiPamięci Gryfitów, którzy przyjechali do nas ze Słupska, aby przedstawić żywą lekcję historii: ,,Jak książę Eryk Pomorski królem został?”, fundowaną przez Samorząd Województwa Pomorskiego. Uczniowie chętnie i aktywnie w niej uczestniczyli. Poznali interesującą historię księcia Eryka z rodu Gryfitów, który urodził się w Darłowie, opowiedzianą przez pana Piotra Mereckiego. Goście zaprezentowali również średniowieczne stroje, tańce, pojedynki rycerskie, elementy stroju rycerskiego i opowiedzieli o tym, co nakazywał rycerzom kodeks rycerski. Lekcja była bardzo ciekawa i podobała się wszystkim uczestnikom.

18 listopada 2016- ślubowanie I klasy

18 listopada 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Ziemi Usteckiej w Charnowie odbyło się wielkie święto klasy pierwszej. Nowi członkowie szkolnej społeczności, w

obecności rodziców, wychowawców, zaproszonych gości-pani wójt Gminy Ustka, Anny Sobczuk-Jodłowskiej złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani przez dyrektor szkoły, panią Aleksandrę Lewandowską. Pierwszacy z uczniami klasy IV zaprezentowali wspaniały program artystyczny. Z okazji tego święta uczniowie klasy I otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zostali obdarowani drobnymi upominkami –przez panią wójt, panią dyrektor, rodziców oraz swoich kolegów z klas 0-VI. Zgodnie z tradycją naszej szkoły pierwszoklasiści wraz z rodzicami i gośćmi udali się na spotkanie przy ciastku i kawie , aby lepiej się poznać i porozmawiać o działaniach szkoły.

10 listopada 2016-Święto Niepodległości

10 listopada w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się akademia, podczas której uczniowie klasy V zaprezentowali krótką lekcję historii przypominającą najważniejsze daty i wydarzenia czasów zaborów. Oprócz pięknie wyrecytowanych wierszy mogliśmy także usłyszeć pieśni patriotyczne, m.in.Rotę oraz Wojenko, wojenko. Występ swojej klasy zakończył Marcel Drozdowski, który przy własnym akompaniamencie wykonał piosenkę pt. Miejcie nadzieję.


8 listopada 2016-Dzień Śniadanie Daje Moc już za nami!

Dzień Śniadanie Daje Moc już za nami!W tym dniu tysiące szkół podstawowych w całej Polsce obchodziły śniadaniowe święto, również uczniowie z klas 0-III przygotowali poczęstunek dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Było bardzo smacznie i zdrowo :-) Nie zabrakło kolorowych kanapek, pysznych soków i koktajli.

Wyniki XXI Pomorskiego Konkursu Plastycznego „Jesień na Kaszubach”

XXI Pomorski Konkurs Plastyczny „Jesień na Kaszubach” organizowany przez Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach został rozstrzygnięty. Celem konkursu było podniesienie świadomości ekologicznej społeczeństwa Pomorza, popularyzacja zagadnień ochrony środowiska przyrodniczego, kształtowania jego fauny i flory na terenie Ziemi Kaszubskiej. Komisja w składzie: Małgorzata Sznajdrowska, Natalia Landowska i Sławomir Mankiewicz dokonała oceny prac w dwóch kategoriach wykonawczych: rysunek i malarstwo oraz w pięciu kategoriach wiekowych: do 6 lat, 7-9 lat, 10-12 lat, 13-15 oraz 16-20 lat. Przyznano 9 nagród pierwszych, 9 drugich i 9 nagród trzecich, 12 wyróżnień oraz 5 nagród specjalnych. Łącznie nagrodzono 44 prace plastyczne. Miło nam poinformować, że Paulinka Cicha z zerówki – przygotowana przez panią Magdę Golińską otrzymała II miejsce, a Przemek Knapik z klasy I- przygotowany przez panią Beatę Ocha-Horbacz, otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy.


28 PAŹDZIERNIKA 2016-WY
JAZD NA CMENTARZ

Tuż przed świętami Wszystkich Świętych nasi uczniowie klas 0 – III pod opieką nauczycieli wychowawców odwiedzili cmentarz w Słupsku. Był to czas na wspomnienie tych, którzy odeszli, czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla zmarłych i o odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu, jak cmentarz. Podczas pobytu na cmentarzu uczniowie zapalili znicze na grobach poległych żołnierzy. Pobyt na cmentarzu był dla wszystkich chwilą refleksji i zadumy oraz pielęgnowaniem wieloletniej tradycji Wszystkich Świętych.

28 PAŹDZIERNIKA 2016-WYJAZD DO TEATRU

„Tylko jeden dzień”, to baśń sceniczna Martina Baltscheita, którą obejrzały dzieci z klas 0-III w Teatrze Lalek w Słupsku. Była to pełna rozmaitych zabaw i przygód wędrówka Muszki, Lisa i Dzika, która przerodziła się w opowieść o przywiązaniu, przyjaźni i miłości.


21 PAŹDZIERNIKA 2016R. – KONCERT
” PIOSENKI, PIEŚNI KASZUBSKIE I REGIONALNE”

21 października gościliśmy znanych już w naszej szkole artystów z Agencji Artystycznej „Viol-Art” Leszek Bolibok z Gdyni. Koncert, na którym wszyscy uczniowie nasze szkoły również uczący się języka kaszubskiego wysłuchali występu pt. ” Piosenki, pieśni kaszubskie i regionalne” był pełen muzycznej radości i zabawy. Muzycy przedstawili piosenki żeglarskie i kaszubskie. Cała szkoła śpiewała razem z nimi!


15 PAŹDZIERNIKA 2016-RODZINNY FESTYN

Jesień niesie mnóstwo smaków dla rodziców i dzieciaków”, to hasło tegorocznego festynu rodzinnego. Sobotni dzień upłynął nam na wspaniałej zabawie. Najpierw uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali jesienne przedstawienie, później Pani dyrektor Aleksandra Lewandowska zaprosiła wszystkich przybyłych do odwiedzenia przygotowanych stoisk. Rodzice bardzo chętnie spotkali się w jesiennej kawiarence gdzie można było skosztować pysznych ciast i wypić herbatkę bądź kawkę. Na górnym piętrze odbywał się quiz edukacyjny dotyczący zdrowia w którym wzięło udział wiele rodzin. W gabinecie matematycznym rzucano do celu, w sali numer 4 obejrzeć można było konkursowe figurki Zdrowików. Na górnym korytarzu wszyscy cierpliwie czekali, aby wziąć udział w loterii fantowej. W sali zelówkowej malowano twarze dzieci, a na stołówce czekały na wszystkich potrawy z warzyw i owoców. Finałem imprezy było rozstrzygnięcie jesiennych konkursów i losowanie głównych nagród za potrawy, za rzuty do celu oraz w loterii fantowej. W konkursie na najładniejsze, klasowe drzewo wygrała zerówka. Najciekawsze prace plastyczne pt. „Jesienny spacer” wykonali: Mateusz Tyszkowski(zerówka), Julia Zielińska(kl.I), Patrycja Małas ( kl.I), Jacek Horbacz ( kl.III) oraz Kinga Wyłupek ( kl. IV). Do celu nalepie rzucał uczeń klasy IV-Wiktor Jaszczak. Quiz edukacyjny wygrała rodzina Otolińskich. Nagrody za potrawy otrzymała p.Fogt i p. Kozłowska. Wspaniałe Zdrowiki z pomocą bliskich wykonali: Ania Otolińska( kl.II), Julia i Kamil Zielińscy( kl.I, kl.VI), Kinga Jutrzenka Trzebiatowska (kl.V), Michał Fogt ( kl.I) oraz Piotruś i Sebastian Goździńscy (zerówka, kl.II). Cieszymy się, że i tym razem mogliśmy liczyć na bardzo duże zaangażowanie rodziców. Dziękujemy za upieczone ciasta, przygotowane potrawy, pomoc w obsłudze stoisk. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu rodziców, nauczycieli, pracowników obsługi nasz festyn sprawił wiele radości całym rodzinom. Do zobaczenia w przyszłym roku.


14 PAŹDZIERNIKA  2016r. – DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Scenariusz uroczystości opracowała pani Dorota Rymarczyk. Oprawę muzyczną przygotowała pani dyrektor Aleksandra Lewandowska z zespołem wokalnym, w którego skład wchodzą uczniowie klasy II, III, IV oraz pan Arkadiusz Drozdowski z uczniami klasy IV, V i VI. Zaprezentowano wiersze i piosenki dedykowane nauczycielom, a także pracownikom obsługi. Recytatorów przygotowała pani D. Rymarczyk. Nie zabrakło życzeń oraz podziękowań płynących prosto z serca. W programie artystycznym wystąpiły również dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowane przez panią Magdalenę Golińską, które zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Uroczysty charakter akademii podkreślała bardzo ładna dekoracja sali gimnastycznej. Jej motywem przewodnim była jesień. Salę zdobiły kolorowe liście. Ważnym elementem dekoracji były różnorodne drzewa owocowe wykonane przez uczniów wszystkich klas z wychowawcami oraz przez dzieci z oddziału przedszkolnego z p. M. Golińską. Tego dnia nagrodzono naszych nauczycieli i pracowników szkoły podkreślając ich duże zaangażowanie i sukcesy w pracy. Nagrodę Wójta Gminy Ustka z rąk Zastępcy Wójta Gminy Ustka p. Krzysztofa Wysockiego otrzymała p. Beata Ocha-Horbacz. Nauczyciele, którzy otrzymali Nagrody Dyrektora to: p. Arkadiusz Drozdowski, p. Małgorzata Makuch, p. Paweł Ptaszek i p. Magdalena Golińska. Natomiast wśród pracowników szkoły wyróżniono nagrodami: p. Małgorzatę Brzezińską, p. Henryka Mazurka, p. Marzenę Jutrzenka Trzebiatowską oraz p. Renatę Wadnicką. Gratulujemy.GMINNE ZAWODY W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH-OBJAZDA

Naszą szkołę reprezentowało 6 osób, trzy dziewczęta i trzech chłopców. Młodzi biegacze odnieśli sukces ponieważ aż czterech z nich stanęło na podium:

W kategorii dziewcząt klas V-VI

1 miejsce – Bazyk Roksana
3 miejsce – Trepner Wktoria

W kategorii chłopców klas III – IV

2 miejsce – Jaszczak Wiktor

W kategorii chłopców klas V – VI

2 miejsce – Drozdowski Marcel


26 wrzesnia 2016-Zabawa w Megalandii

Pogoda we wrześniu dopisywała wiec poszliśmy do charnowskiego Mega świata. Znaleźliśmy tu wiele przedmiotów w rozmiarze XXL, do części z nich można było nawet wejść. Wiele mega gier z drewna i nie tylko, mega zabawki i mega labirynt. To była duża dawka dobrej zabawy i super humoru.


30 września 2016- Szkolny Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka to święto obchodzone w Polsce 30 września, głównie wśród młodzieży szkolnej. Jest to w pewnym sensie męski, albo raczej chłopięcy, odpowiednik Dnia Kobiet. W dniu tym dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię.
Tego dnia w naszej szkole został przeprowadzony uroczysty apel na którym Wiktoria Adamczewska w imieniu wszystkich dziewcząt złożyła życzenia, a Wiktoria Trepner wręczyła słodki upominek

16 wrzesnia 2016-Sprzatanie świata

Każdego roku we wrześniu dzieci z całej Polski biorą udział w światowej akcji Sprzątanie Świata. Nasza szkoła również przyłączyła się działań ekologicznych promujących troskę o naszą planetę. W piątek 16 września po raz kolejny w naszej szkole odbył się finał akcji pod hasłem „Sprzątamy , zbieramy , dbamy”. Cała społeczność szkolna w tym dniu dokonała sprzątania wyznaczonych terenów.

1 września – ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017


___________________________________________________________________

 

 

 

24 czerwca 2016 UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO10 czerwca 2016 UROCZYSTO
ŚĆ PRZEKAZANIA SZTANDARU

10 czerwca 2016r. w Szkole Podstawowej im. Ziemi Usteckiej w Charnowie odbyła się uroczystość przekazania sztandaru. Było to bardzo ważne, wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla społeczności szkolnej, ale i lokalnej, poprzedzone dwuletnim okresem przygotowań. Wyboru patrona dokonali wspólnie uczniowie, rodzice, nauczyciele. Nadanie szkole imienia, sztandaru oraz hymnu miało miejsce 20 maja 2016r. na sesji Rady Gminy Ustka. W uroczystości przekazania sztandaru uczestniczyli zaproszeni goście, między innymi.: Wójt Gminy Ustka, p. Anna Sobczuk – Jodłowska, przewodniczący Rady Gminy – p. Wacław Laskowski, wicestarosta Powiatu Słupskiego – p. Rafał Konon, dyrektor Kuratorium Oświaty w Gdańsku – Delegatura w Słupsku, p. Teresa Lis. Poświęcenia sztandaru szkoły dokonał proboszcz Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Duninowie, ksiądz Jerzy Wyrzykowski. Uroczystość została przygotowana bardzo starannie, z dużym zaangażowaniem całej społeczności szkolnej, jak również środowiska lokalnego. Jej podniosły charakter podkreślał program artystyczny zawierający wiersze oraz piosenki o miłości do dużej i małej ojczyzny. Podczas uroczystości przypomniano historię szkoły, zaprezentowano sztandar, a także odśpiewano hymn, podkreślający przywiązanie do patrona – rodzinnej ziemi, jaką jest właśnie Ziemia Ustecka.


03-05 czerwca 2016 – biwak

W dniach 03- 05. 06.2016r. klasy 4 i 5 wraz z opiekunami: p. P. Ptaszkiem, p. Kingą Jaworską i p. Małgorzatą Burczyk udały się na biwak do ośrodka wypoczynkowego „Jaworowy Dwór” w miejscowości Dymin koło Koczały. Atrakcji nie brakowało. Były zawody sportowe: wyścigi, siatkówka, baloniada, bule, jazda na rolkach, podchody. Wieczorem odbyło się ognisko a później dyskoteka „pod chmurką”. Piękno okolicy- czyste lasy, jeziorko zachwyciły uczniów.  Pogoda była wyśmienita, biwak ten jeszcze długo będziemy wspominać.

 

03 czerwca 2016- MIEJSKO-GMINNY KONKURS SOLOWEJ PIOSENKI DZIECIĘCEJ W CHARNOWIE „GAMA 2016”

W piątek 03 czerwca gościliśmy w naszej szkole uczestników Miejsko-Gminnego Konkursu Solowej Piosenki Dziecięcej „Gama 2016”. Przyjechało do nas 32 uczestników z gminy i miasta Ustka. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Wójt Gminy Ustka-Anna Sobczuk-Jodłowska, Radna Gminy Ustka p. Justyna Petrus, sołtys wsi Charnowo-Jolanta Kijewska, sołtys wsi Niestkowo p. Ewa Kublik, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Daria Otolińska. Dzieci wystapiły w czterech kategoriach wiekowych: dzieci 5-6 letnie, uczniowie klas I-II, uczniowie klas III-IV oraz uczniowie klas V-VI. Jurorzy w składzie:Patrycja Baczyńska(wokalistka,chórzystka, finalistka konkursu Must be the music) Agnieszka Pawlak-Horbacz(nauczycielka, absolwentka wydziału muzycznego WSP w Słupsku), Agnieszka Obojska(absolwentka wydziału muzycznego Akademii Pomorskiej w Słupsku)nagrodziło nastepujących uczestników: kategoria dzieci 5-6 letnie I m-ce Kalina Mike(Przedszkole nr 3 w Ustce, opiekun:Anna Haftkiewicz, Jolanta Czerska), II m-ce Blanka Korniluk(Przedszkole nr 3 w Ustce, opiekun:Jadwiga Krawczyk, Kamila Jasińska), III m-ce Michał Fogt( zerówka-Szkoła Podstawowa w Charnowie, opiekun: Magdalena Golińska), wyróżnienie Oliwia Supieta(Przedszkole nr 2”Delfinki” w Ustce, opiekun: Monika Riabczyk) uczniowie klas I-II I m-ce Anna Otolinska(Szkoła Podstawowa w Charnowie, opiekun: Aleksandra Lewandowska, Daria Otolinska), II m-ce Jacek Horbacz( Szkoła Podstawowa w Charnowie, opiekun: Kinga Jaworska),III m-ce Zofia Gębska( Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce, opiekun: Karina Werra), wyróżnienie Jagoda Rajnert ( Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce, opiekun: Karina Werra) uczniowie klas III-IV I m-ce Marcel Drozdowski(Szkoła Podstawowa w Charnowie, opiekun:Arkadiusz Drozdowski), II m-ce Roksana Garbolińska(Szkoła Podstawowa w Zaleskich, opiekun: Mariola Wólczyńska), III m-ce Natalia Łepkowska(Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce, opiekun: Karina Werra), uczniowie klas V-VI I m-ce Żaklina Mike(Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce, opiekun: Karina Werra), II m-ce Weronika Stępień(Szkoła Podstawowa w Zaleskich, opiekun: Mariola Wólczyńska), III m-ce Oliwia Kluczny(Szkoła Podstawowa w Zaleskich, opiekun: Mariola Wólczyńska), wyróżnienie Kalina Gardulska(Szkoła Podstawowa w Gąbinie, opiekun: Elwira Pawelec). Obecna na konkursie Pani Wójt- Anna Sobczuk-Jodłowska przyznała nagrodę specjalną w postaci bonu dla Julii Jaszczak uczennicy klasy III Szkoły Podstawowej w Charnowie. Wszystkim gratulujemy, a opiekunom-instruktorom dziękujemy za przygotowanie uczestników.


01 czerwca 2016 DZIEŃ DZIECKA

Dnia 01.06.2016r. odchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Z tej okazji klasa 4 przygotowała dla klas młodszych przedstawienie pt. „Kopciuszek”. Poźniej odbyły się szkolne eliminacje muzycznego konkursu Gama. To już 14 edycja tego konkursu. Chętnych do udziału nie brakowało. Na zakończenie  były lody, kiełbaska z grila, zabawy na boisku szkolnym. To był wspaniały dzień.


25 maja 2016 AKADEMIA POŚWIĘCONA OJCU ŚWIĘTMU JANOWI PAWŁOWI II

25 maja 2016r. w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona papieżowi Janowi Pawłowi II, przygotowana przez panią Dorotę Rymarczyk i pana Arkadiusza Drozdowskiego z uczniami klasy IV oraz V. Była ona ważnym wydarzeniem w życiu szkoły. Celem uroczystości było oddanie hołdu Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, przypomnienie Jego pontyfikatu oraz misji ewangelizacyjnej. 2 kwietnia 2016r. minęło 11 lat od śmierci tego wielkiego Polaka naszych czasów. 18 maja bieżącego roku Jan Paweł II obchodziłby 96 urodziny. Uczniowie zaprezentowali społeczności szkolnej ciekawy program słowno – muzyczny. Uroczysty charakter akademii podkreślała ładna, okolicznościowa dekoracja sali.16 maja 2016r-Wyjazd do kina ”Delfin” w Ustce na prelekcję

reksio

Uczniowie z klas I-III wraz z wychowawczyniami obejrzeli prezentację procesu produkcji filmu animowanego. Poznali kolejne etapy tworzenia filmu rysunkowego i poszerzyli wiedzę na temat takich pojęć jak: scenariusz filmowy, scenopis, animacja, fazowanie, filmowanie, efekty specjalne i dźwiękowe oraz skład komputerowy. Ciekawe wiadomości przeplatane były filmami animowanymi i konkursami.

 

13 maja 2016r. – wyjazd uczennic klasy IV na Miejsko – Gminny Konkurs Ortograficzny w Zaleskich

Uczennice klasy czwartej: Kinga Jutrzenka Trzebiatowska, Daria Stańczyk i Wiktoria Trepner reprezentowały naszą szkołę w konkursie ortograficznym dla klas IV-VI, który odbył się w Szkole Podstawowej w Zaleskich. Rywalizacja była na wysokim poziomie. Czwartoklasistki nie zdobyły miejsc nagrodzonych, jednak wykazały się zaangażowaniem i dużymi umiejętnościami. Życzymy sukcesu w kolejnej edycji konkursu ortograficznego.

11 maja 2016r. – wycieczka uczniów klas IV-VI do Ustki: zwiedzanie usteckich muzeów

Uczniowie klasy IV, V i VI wraz z nauczycielami: panią Reginą Mielniczek, panią Dorotą Rymarczyk oraz panem Pawłem Ptaszkiem wybrali się na wycieczkę do Ustki, aby zwiedzić Muzeum Ziemi Usteckiej, a także Muzeum Mineralogiczne (Muzeum Minerałów). Wycieczkę zorganizowała p. Rymarczyk. W pierwszym muzeum poznali historię miasta, starego kąpieliska i strojów kąpielowych, jak również historię węzłów marynarskich, w drugim natomiast podziwiali piękne minerały z różnych stron świata. W trakcie wycieczki odbyli też spacer ustecką promenadą, kupili pamiątki i lody. Pogoda dopisała. Uczniowie i opiekunowie wrócili do szkoły bardzo zadowoleni z wycieczki.

29 kwietnia 2016-Obchodziliśmy Święto Konstytucji 3 Maja

Jak obchodziliśmy Święto Konstytucji 3 Maja w naszej szkole? Uczniowie kl. II podczas uroczystego apelu, przypomnieli wszystkim, co to jest Konstytucja i dlaczego jest tak ważna, że do dziś obchodzimy jej święto. Na zaproszenie nauczyciela – (w przedstawieniu rolę nauczyciela grał Jacek Horbacz) przybyła sama Pani Konstytucja (Karolina Brodzik), której uczniowie (Mikołaj Malawka, Agata Kozłowska, Filip Maśkiewicz., Oskar Oleszko, Filip Zarzycki., Julia Widawska i Zuzia Skalska) mogli zadawać pytania. Całość dopełnili nasi narratorzy(Konrad Bator, Amelia Wargacka.). Uroczystość razem z uczniami przygotowała wychowawczyni kl. II- Kinga Jaworska


29 kwietnia 2016-Wycieczka do Swołowa na Warsztaty zielarskie

Uczniowie klasy III i VI, wraz z p.Beatą Ocha-Horbacz i p.Dorotą Rymarczyk, uczestniczyli w warsztatach zielarskich w Swołowie. Była to opowieść o bogactwie świata roślin, ludowej wiedzy o przyrodzie i zapomnianych tradycjach zielarskich na naszej ziemi. Poznaliśmy dawne wierzenia i praktyki lecznicze, nazwy ziół i ich właściwości lecznicze. Dowiedzieliśmy się kiedy i po co święci się zioła, a podczas zajęć w części praktycznej uczyliśmy się samodzielnie wykonać świecę woskową i mydełko.

27 kwietnia 2016r-Zawody w koszykówkę

27 kwietnia 2016 w szkole podstawowej w Zaleskich zostały rozegrane gminne zawody w koszykówce chłopców i dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowali: Trepner Wiktoria, Bartkowska Wiktoria, Kluk Piotr, Zieliński Kamil, Gołaś Aleksander i Knapik Kamil. Wszyscy zawodnicy grali na wysokim poziomie a mecze były bardzo wyrównane. Ostatecznie drużyna zdobyła III miejsce i brązowe medale.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy!!!

 


27 kwietnia 2016-„Brzechwolandia” w Teatrze Nowym w Słupsku

Klasy I i II oraz oddział przedszkolny 27.04.2016r. miały możliwość uczestniczenia w przedstawieniu teatralnym, które odbyło się na małej scenie, w Teatrze Nowym w Słupsku. Dzięki wspaniałej grze słupskich aktorów dzieci poznały, odkryły na nowo, wiersze Jana Brzechwy. Grupa z Charnowa bawiła się znakomicie, szczególnie dlatego, że w inscenizacji niektórych wierszy mogła aktywnie uczestniczyć. Przy okazji dzieci zwiedziły park im. J. Waldorffa w Słupsku oraz pomnik Karola Szymanowskiego i monument poświęcony wirtuozom fortepianu, którzy grali w Słupsku. Na klawiszach „Klawiatury Gwiazd” znalazły się nazwiska najwybitniejszych polskich pianistów, którzy już odeszli: Haliny Czerny-Stefańskiej, Witolda Małcużyńskiego, Władysława Kędry, Miłosza Magina, Tadeusza Żmudzińskiego, Klary Langer-Daneckiej i Ryszarda Baksta. 

22 kwietnia-Dzień Ziemi

Dnia 22.04.2016r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi pod hasłem „Szanujmy przyrodę bo mamy ją tylko jedną”. Z tej okazji klasa IV przygotowała inscenizację ekologiczną pt. „Królewna Śmieszka i ekoludki”. Odbył się również pokaz mody ekologicznej przygotowany przez uczniów klasy V i VI oraz szkolny konkurs wiedzy ekologicznej, którego zwycięzcami zostali: Natalia Słomczyńska, Oskar Sikorski i Jakub Bernacki. Gratulujemy !


 

20 kwietnia 2016r-Zawody w tenisa stołowego

20 kwietnia 2016 w szkole podstawowej w Zaleskich odbyły się gminne zawody z tenisa stołowego. Wśród chłopców II miejsce zajął Gołaś Aleksander a III miejsce Knapik Kamil. W klasyfikacji generalnej nasza szkoła zajęła II miejsce. Gratulujemy medalistom!!!


20 kwietnia-występ pierwszoklasistów

Uczniowie klasy I uwielbiają pracę metodą projektu. Podsumowując rozważania o wiośnie w dniu 20 kwietnia, w ramach swoich zajęć, pod kierunkiem wychowawczyni – pani Małgorzaty Makuch, przygotowali przedstawienie pod tytułem „Wiosna w koło”. Samodzielnie wykonali rekwizyty oraz stroje. Następnie wystąpili przed wychowankami oddziału przedszkolnego.

20 kwietnia- Dzień Brytyjski

20 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Brytyjski. Z tej okazji kl. II zaprezentowała przedstawienie pt. ,,Zwyczaje brytyjskie”. Dzięki temu uczniowie innych klas mieli okazję poznać najbardziej charakterystyczne miejsca, symbole i tradycje brytyjskie. Młodsi koledzy z oddziału przedszkolnego dołączyli do występu śpiewając po angielsku piosenkę pt. ,,Rainbow”. Następnie został rozstrzygnięty konkurs na symbole brytyjskie, w którym I miejsce zdobyła Amelia Widawska, II miejsce Kinga Jutrzenka Trzebiatowska, III miejsce Natalia Pietrzyk i wyróżnienie- Karolina Brandt. Gratulujemy wszystkim laureatom!


13 kwietnia -ćwiczenia przeciwpożarowe

 

06 kwietnia 2006-Wycieczka do Ustki

W dniu 6 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach przeprowadzonych w Bibliotece Miejskiej w Ustce przez panią Monikę. Tematem spotkania była książka. Przedszkolaki zapoznały się z księgozbiorem biblioteki, posłuchały bardziej i mniej znanych wierszy Juliana Tuwima oraz zwiedziły zakamarki biblioteki dla dzieci i dla dorosłych. Potem pod opieką pani Aleksandry Koszady (bibliotekarki szkolnej) oraz wychowawcy odkryły uroki Ustki, zobaczyły promenadę, pomnik Ireny Kwiatkowskiej, Willę Red, latarnię morską, most zwodzony, kapitanat, spichlerz, najstarszy dom w Ustce, Czerwoną Szopę, czyli starą stację ratowniczą. Dzieci z zainteresowaniem oglądały również eksponaty znajdujące się w podziemiach Muzeum Minerałów, gdzie największe wrażenie zrobił na nich szkielet dinozaura. Przedszkolaki pełne miłych wrażeń wróciły do szkoły.


6 kwietnia -powiatowy konkurs wiedzy pożarniczej

Sukces naszej uczennicy w powiatowym konkursie wiedzy pożarniczej. W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku w dniu  6 kwietnia odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom. Uczennica klasy IV – Kinga Jutrzenka Trzebiatowska reprezentowała w nim Gminę Ustka i zajęła 3 miejsce. Warto dodać, że Kinga była najmłodszą uczestniczką turnieju. Gratulujemy!!!

IMG_20160406_124838


21 marca 2016 – Witamy wiosnę

Dnia 21.03.2016r. w naszej szkole odbył sie konkurs dla klas 4-6 na najpiękniejszą marzannę. Komisja, której przedstawicielami byli uczniowie klas młodszych przyznali: I miejsce Natalii Słomczyńskiej, II miejsce Natalii Pietrzyk, III miejsce Korneli Pietrzyk. Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Bartkowska, Patryk Bator, Kinga Jutrzenka- Trzebiatowska, Katarzyna Kubis, Wiktoria Adamczewska, Rafał Zamaro,Julia Zamaro, Emilia Wójcik, Aleksander Gołaś.  Z przyniesionych prac zrobiono wystawę na korytarzu szkolnym. Później całą szkołą wzięliśmy najpiękniejszą z kukieł i udaliśmy się nad rzekę, aby zgodnie z tradycją pożegnać zimę i przywitać wiosnę. To był wspaniały dzień. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.

19 marca 2016 – Gminny konkurs na Najpiękniejszą Palmę

Mamy sukces!!! Ania Otolińska z kl. I zdobyła nagrodę specjalną Wójta Gminy Ustka w XII Gminnym Konkursie na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną i Wesołą Pisankę. Serdecznie gratulujemy.

  12 marca 2016-Konkurs recytatorski

11 marca 2016r. w świetlicy wiejskiej w Zaleskich odbyły się eliminacje środowiskowe do XXXIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów: z klasy I: Anna Otolińska i Maja Laskowska, z klasy II: Jacek Horbacz i Mikołaj Malawka, z klasy III: Kinga Wyłupek i Wiktor Jaszczak, z klasy IV: Katarzyna Kubis, Oliwia Chodoń, Kinga Jutrzenka Trzebiatowska, Wiktoria Trepner oraz z klasy V: Wiktoria Adamczewska. Wszyscy przeżywali swój występ i ładnie zaprezentowali swe umiejętności recytatorskie. Laureatką została Kinga Jutrzenka Trzebiatowska, która zajęła II miejsce. Bardzo cieszymy z jej sukcesu i gratulujemy.


9 marca 2016- Sukcesy w Konkursie Pożarniczym

Sukcesem okazał się udział naszych uczniów w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który 9 marca 2016 roku odbył się w ZSS w Objeździe. W kategorii szkół podstawowych nasi uczniowie zajęli wszystkie trzy czołowe lokaty. Klasyfikacja przedstawiła się następująco:

I miejsce – Kinga Jutrzenka Trzebiatowska (kl.4) – została zakwalifikowana do turnieju powiatowego
II miejsce – Roksana Bazyk (kl.5)
III miejsce – Jakub Johaniuk (kl.4)

Laureatom serdecznie gratulujemy!!!


8 marca 2016 – Dzień Kobiet

W naszej szkole tradycyjnie już obchodziliśmy Dzień Kobiet. W imieniu chłopców, na krótkim apelu, życzenia wszystkim paniom i koleżankom złożył uczeń kl. II- Jacek Horbacz. Następnie kobiety i kobietki wysłuchały gromkiego ,,Sto lat” i zostały obdarowane kwiatami oraz drobnymi słodkościami.3 marca 2016 – wizyta studentów z Jordanii, Malezji, Gruzji.

Dnia 3 marca 2016r. gościliśmy w naszej szkole przemiłych studentów z Jordanii, Malezji, Gruzji. Poznaliśmy zwyczaje i wiele ciekawostek związanych z tymi krajami. Najpierw 20 -letnia Natia z Gruzji przedstawiła nam prezentację o swoim kraju, a nawet zatańczyła gruziński taniec. Potem poznaliśmy kraj 22-letniego Omara-Jordanię. Wszyscy chętni mogli zrobić sobie zdjęcie w tradycyjnym nakryciu głowy, czyli ghutry(długiej biało-czerwonej chuście) podtrzymywanej przez agal(podwójnie zwinięte kółko z czarnego sznurka). Jako ostatnia opowiedziała nam o Malezji 20-letnia Sharwina. My również zaprezentowaliśmy nasze zabawy, tańce integracyjne i nauczyliśmy śpiewać piosenkę”Szła dzieweczka do laseczka”. Na pożegnanie, dzieci z zerówki wręczyły naszym gościom prace plastyczne. To była wspaniała lekcja nie tylko geografii, przyrody, ale również tolerancji, przyjaźni i super dzień z językiem angielskim. Dzięki pani Sylwii Sexton udało nam się wszystko zrozumieć :))). Niestety pani Sylwia tego dnia pożegnała się z nami, gdyż została dyrektorem innej szkoły. Było nam smutno, ale gratulując życzyliśmy wszystkiego dobrego w nowej szkole.11 lutego 2016 – bezpieczne ferie

W dniu 11 lutego 2016 roku odbyła się pogadanka i prelekcja na temat bezpieczeństwa podczas ferii. Uczniowie kl. I pod bacznym okiem wychowawczyni Pani Małgorzaty Makuch przygotowali przedstawienie, w którym pojawiła się Pani Zima i ostrzegała wszystkich przed skutkami niebezpiecznych zabaw zimowych. Następnie odbyła się prezentacja multimedialna, a drugoklasiści odczytali przestrogi zimowe. Wszystkiemu przysłuchiwali się przybyli do szkoły policjanci, którzy po zakończeniu występu uczniów udzielili kilku cennych rad odnośnie bezpieczeństwa podczas ferii oraz wręczyli upominki w postaci opasek odblaskowych.

11 lutego 2016 – walentynki

W dniu 11 lutego 2016 roku w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na projekt kartki walentynkowej. Przyznano 10 wyróżnień oraz 5 nagród.
I miejsce zdobyła Patrycja Małas z kl. I
II miejsca zdobyły: Natalia Pietrzyk z kl. VI oraz Anna Otolińska z kl. I
III miejsca zdobyli: Kamil Zieliński z kl. V oraz Julia Zielińska z kl. 0
Następnego dnia Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Odbyło się wręczanie zgromadzonych w specjalnej skrzyni kartek walentynkowych.


4 lutego 2016 – wycieczka do teatru

W dniu 4 lutego 2016 roku 36 uczniów naszej szkoły wybrało się do Teatru Muzycznego w Gdyni na spektakl pod tytułem „Przygody Sindbada Żeglarza”. Sam teatr oraz sztuka zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie. Z dużą uwagą i skupieniem śledziły wartką akcję i oglądały przepiękne dekoracje. Do domów wróciły pełne pozytywnych wrażeń.


22 stycznia – Dzień Babci i Dziadka

W dniu 22 stycznia 2016 roku dzieci z klas 0-IV zaprezentowały inscenizacje słowno – muzyczne z okazji Dnia Babci i Dziadka. Impreza odbyła się na sali gimnastycznej, gdzie zaproszeni goście – dziadkowie i babcie podziwiali występy wnuków. Dzieci deklamowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły. Impreza zakończyła się wspólnym poczęstunkiem.


13  stycznia  – Zabawa karnawałowa

Karnawał to czas radości i wspaniałej zabawy. Zabawa  karnawałowa w  naszej szkole odbyła się w dniu 13  stycznia  2016 roku. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji      i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi serpentynami, balonami, gwiazdkami zachęcała do szampańskiej zabawy – najpierw młodszych uczniów klas 0-III, a potem starszych uczniów klas IV-VI. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno  dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Dzieci chętnie uczestniczyły w konkursach. Tegoroczna zabawa karnawałowa należała do udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni.

22 grudnia 2015 Jasełka w wykonaniu najmłodszych

W naszej szkole 22.12.2015r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz przedszkolaki z przedszkola Słoneczniki przygotowały dla swoich rodziców przedstawienie bożonarodzeniowe. Gościem honorowym była pani dyrektor, Aleksandra Lewandowska. W klimat Jasełek wprowadziła wszystkich piosenka „Jest taki dzień”. Dzieci zaprezentowały historię narodzenia Jezusa tradycyjnie. Na koniec zaśpiewały życzenia świąteczne „We wish you a Merry Christmas and Happy New Year” oraz wspólnie z rodzicami i panią dyrektor kolędę „Przybieżeli do Betlejem.” Po Jasełkach przedszkolaki i ich rodzice uczestniczyli w zajęciach plastyczno – techniczych, konkursach i kolędowaniu. Powstały piękne prace, które artyści mogli zabrać do domu.


21.12.2015- Jasełka

Kiedy znów rozbłyśnie pierwsza z gwiazd
i zatrzyma się na chwilę czas
małe dziecię daje radość nam
choć wokoło pruszy biały śnieg
w naszych sercach cieplej robi się
bo nadzieję zapaliłeś w nas

21 grudnia uczniowie klasy III, IV, V oraz uczeń klasy II wprowadzili nas w piękny świąteczny nastrój. Dzieci pod kierunkiem p.Beaty Ocha- Horbacz i p. Arkadiusza Drozdowskiego przez wiele dni przygotowywały się do tego przedstawienia. Cudowną scenografie pomógł wykonać nasz konserwator p. Henryk Mazurek i wych. oddziału przedszkolnego p. Magdalena Golińska. ­

W spektaklu wspaniale współgrały słowa wypowiadane przez młodych aktorów z klasy III i IV, przeplatane śpiewami kolęd w wykonaniu dziewcząt z klasy V. Na zakończenie wystąpił uczeń klasy II z pastorałką „Niezwykła noc, niezwykła moc”. Jasełka oparte były o tradycyjną stajenkę ze żłóbkiem i Dzieciątkiem. Przypominały nam prawdziwą historię, która miała miejsce ponad dwa tysiące lat temu w Betlejem.

 

Tego dnia został rozstrzygnięty szkolny konkurs na najpiękniejszego anioła, organizowany przez panią dyrektor Aleksandrę Lewandowską. Po wnikliwym rozstrzygnięciu nagrodzono wiele prac, ale na szczególne wyróżnienie zasługuje anioł wykonany przez Kamila Zielińskiego.

 

 


11 grudnia 2015 –IX Wojewódzki Konkurs „Śpiewajmy kolędy”

11 grudnia 2015 roku w Szkole Podstawowej nr.1 w Słupsku odbył się IX Wojewódzki Konkurs „Śpiewajmy kolędy”, do którego przystąpiło 22 solistów.
Konkurs miał na celu popularyzowanie wśród dzieci staropolskiej tradycji śpiewania kolęd, rozwijanie wrażliwości na piękno muzyki, pobudzanie i rozwijanie uzdolnień muzycznych dzieci, stworzenie możliwości współzawodnictwa artystycznego wśród uczniów.
Jury oceniało uczestników w kategoriach klas I – III, IV – VI, soliści i zespoły.
Skład Jury
Joanna Janulewicz – Nyc – muzyk, nauczyciel muzyki w Zespole Szkół w Kobylnicy – przewodnicząca Jury,
Edyta Stańczyk – muzyk, nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku,
J
anusz Dudziński – muzyk, nauczyciel w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku,
Mariusz Mojsiuk – muzyk, nauczyciel zajęć artystycznych i teatralnych i wiedzy o kulturze w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Słupsku.
Jury postanowiło wyróżnić  ucznia klasy II naszej szkoły – Jacka Horbacza za wykonanie pastorałki „Niezwykła noc, niezwykła moc”. Ciekawostką jest to, że pastorałkę tą skomponował i napisał tata Jacka.

04.12.2015- Mikołajki i wyjazd do kina

 

28.11.2015r. Gminny Konkurs Polskiej Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej w Objeździe

28 listopada 2015r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w Gminnym Konkursie Polskiej Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej, który odbył się w Zespole Szkół Samorządowych w Objeździe. Szkołę reprezentowały: Wiktoria Bartkowska z klasy IV, Kinga Jutrzenka Trzebiatowska z klasy IV oraz Wiktoria Adamczewska z klasy V. W kategorii – recytacja laureatką została Kinga Jutrzenka Trzebiatowska, która zajęła II miejsce, zaś w kategorii – śpiew wyróżnienie zdobyła Wiktoria Adamczewska. Uczennice przygotowali do występu: pani Dorota Rymarczyk i pan Arkadiusz Drozdowski. Gratulujemy!

 


27 listopada – 2015r – Andrzejki_____________________

Andrzejki” to impreza, która co roku cieszy się w naszej szkole dużą popularnością zarówno wśród tych najmłodszych jak i tych nieco starszych.  Dzieci z zerówki i klas I-VI  bawiły się w swoich klasach. Uczennice z Samorządu Szkolnego, klasa IV zorganizowali ciekawe zabawy-wróżby. Wszyscy świetnie bawili się przy muzyce na sali. W odświętnie przystrojonych klasach na uczniów czekał słodki  poczęstunek.


25 listopada – 2015r – Dzień Misia_____________________

 

Miś ma w oczach szklane kulki, po to misiem jest,
żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz.
Miś ma uszy do targania, po to misiem jest,
żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez.”

Okazało się, że bardzo dużo osób w naszej szkole ma pluszowego misia! 25 listopada nasi pluszowi ulubieńcy obchodzili swoje święto i dlatego nie mogło ich zabraknąć w naszej szkole. Dzień ten był okazją do świetnej zabawy.

 

16 listopada – 2015r – wyróżnienie w powiatowym konkursie

Uczeń naszej szkoły, Jacek Horbacz z klasy II wziął udział w powiatowym konkursie fotograficznym pod hasłem „Przyroda oczami dziecka”. Z pośród 70 zgłoszeń zdjęcie Jacka pt.”Przezd burzą” zostało wyróżnione. Wręczenie nagród odbyło się w Starostwie Powiatowym w Słupsku. Gratulujemy Jackowi.

12 listopada 2015r. – wycieczka klasy IV, V i VI do Teatru Nowego w Słupsku

12 listopada uczniowie klas IV – VI pojechali z wychowawcami do Teatru Nowego w Słupsku na spektakl pt. „Doktor Dolittle i przyjaciele”. Wycieczkę zorganizowała pani Dorota Rymarczyk. Tematem przedstawienia była niezapomniana podróż Doktora Dolittle i jego zwierząt w głąb Afryki. Na scenie zaprezentowała się grupa trzynastu roztańczonych i rozśpiewanych aktorów w ładnych, kolorowych kostiumach. Po spektaklu aktorzy zaprosili uczniów na scenę i zgodzili się na wspólne zdjęcie. Dzieci wróciły do szkoły radosne, zadowolone z wycieczki.

09 listopada – 2015r – Spotkanie z biskupem Edwardem Dajczakiem

 

9 listopada w naszej szkole gościliśmy biskupa diecezjalnego Edwarda Dajczaka. Pani Dyrektor i uczniowie przywitali biskupa i wręczyli okolicznościowy prezent – pracę plastyczną naszej uczennicy Anny Otolińskiej – „Kościół filialny w Charnowie”. Biskup Edward opowiadał ciekawe historie, których wszyscy słuchali z wielką uwagą. Na koniec uczestnicy spotkania wspólnie zaśpiewali piosenkę a Nasz Gość podarował wszystkim obrazki. Po spotkaniu z uczniami odbyło się jeszcze spotkanie biskupa Edwarda z pracownikami naszej szkoły. Wszyscy bardzo mile wspominamy ten czas.


09 listopada – 2015r – Uroczystość z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

09 listopada 2015r. w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem uroczystości z okazji Święta Niepodległości, przypadającego 11 listopada, było pogłębienie wiedzy uczniów na temat dziejów naszej ojczyzny, umacnianie więzi z krajem ojczystym i jego historią, kształcenie postawy patriotycznej, poczucia tożsamości narodowej, uczenie szacunku dla tradycji oraz symboli narodowych. Uroczystość została przygotowana przez panią Dorotę Rymarczyk i pana Arkadiusza Drozdowskiego. Rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu flagowego i odśpiewaniem hymnu narodowego. Aktywnie uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie klasy IV oraz przedstawiciele klasy V i VI. Dekoracja sali podkreślała patriotyczny charakter uroczystości, zawierała symbole narodowe. Występujący uczniowie byli ubrani na galowo. Każdy miał biało – czerwony szalik lub flagę biało – czerwoną. Z zaangażowaniem emocjonalnym zaprezentowano utwory poetyckie oraz piosenki o wymowie patriotycznej. Program artystyczny został wzbogacony prezentacją multimedialną, a także występem uczniów klasy I, którzy zaśpiewali piosenkę o ojczyźnie i fladze biało – czerwonej.

04 listopada – 2015r – Pasowanie pierwszoklasistów
 
W dniu 4 listopada b.r. w naszej szkole odbyło się tradycyjne pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. Siedemnaścioro uczniów wystąpiło przed społecznością szkolną, rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi, aby zaprezentować swoje umiejętności oraz złożyć uroczyste przyrzeczenie. Pani Dyrektor, przy pomocy nienaturalnej wielkości ołówka, dokonała aktu pasowania. Następnie odbyło się składanie życzeń, gratulacji oraz prezentów. A było ich naprawdę wiele, ledwo mieściły się w dziecięcych rękach.Prezenty przywiozła obecna na spotkaniu Wójt Gminy Ustka – Pani Anna Sobczuk-Jodłowska, wręczyła je też Pani Dyrektor – Aleksandra Lewandowska, rodzice oraz uczniowie ze wszystkich klas. Po części oficjalnej odbyło się spotkanie integracyjne pierwszoklasistów z rodzicami i innymi członkami rodzin oraz z wychowawcą, panią dyrektor i panią wójt. To był bardzo udany dzień, z pewnością na długo pozostanie pierwszoklasistom w pamięci.


 30 października 2015r Teatr w szkole

Dnia 30.10.2015r. do naszej szkoły przyjechało Studio Małych Form Teatralnych Art-Re z Krakowa z przedstawieniem pt.”Pchła Krętaczka”.Była to adaptacja sceniczna wiersza Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”. Bardzo zaciekawiła nas opowieść o bardzo eleganckiej pchle, która potrafiła robić różne psoty i głupstwa. Wszyscy którzy uważnie oglądali mogli przekonać się, że warto pomagać i nie warto oszukiwać.

teatr Charnowo 2015 (1) teatr Charnowo 2015 (2) teatr Charnowo 2015 (3)

.

.

.

.

.
.

24 października 2015 – Jesienny Festyn Rodzinny

Od wczesnych godzin porannych w naszej szkole było duże zamieszanie. Nauczyciele i pracownicy szkoły szykowali różne stoiska, dzieci przynosiły warzywno-owocowe „Cudaczki”. Korytarze zostały udekorowane pięknymi, jesiennymi pracami plastycznymi uczniów. W sali gimnastycznej wyróżniała się scenografia przedstawiająca jesień w naszym regionie. O godzinie 10.00 rozpoczął się rodzinny festyn pod hasłem „Regionalnie, kulinarnie… witaminy dla rodziny”, głos zabrała pani dyrektor Aleksandra Lewandowska. Było nam niezmiernie miło, iż zaszczycili nas swoją obecnością zaproszeni goście: Skarbnik Gminy Ustka p. Jadwiga Dic, sołtysi wsi Niestkowo, Gałęzinowo i Wielichowo oraz licznie przybyli rodzice, dziadkowie, uczniowie.

Wesołe przedstawienia w wykonaniu klas 0, II, III i IV rozbawiły publiczność i wprowadziły wszystkich w atmosferę regionalno-kulinarnego festynu. Rozstrzygnięto plastyczny konkurs „Barwy jesieni w moim regionie” i tak w klasach 0-III: I m-ce zajęła Ania Otolińska(kl.I)

II m-ce zajął Marcin Skóra(OP), III m-ce zajęła Gabrysia Brodzik (OP) natomiast w klasach IV-VI: I m-ce zajęła Kinga Jutrzenka Trzebiatowska( kl.IV), II m-ce Amelia Słapik( kl. VI), III m-ce Amelia Widawska( kl.VI). Po części artystycznej wszyscy udali się do przygotowanych stoisk Pyszne i piękne potrawy z ryb wykonały niezawodne mamy naszych uczniów. Jury szczególnie wyróżniło: p. Beatę Kamińską- I m-ce, p. Ewę Słomczyńską- II m-ce, p. Kamilę Zielińską -III m-ce. Dzieci chętnie zamieniały się w motylki, piratów, koty w kąciku malowania twarzy. W kuczni pachniało bigosem, plackami ziemniaczanymi, frytkami, popcornem. W przemiłej atmosferze szkolnej kawiarenki zaproszeni goście,rodzice oraz uczniowie kosztowali ciast, ciasteczek, babeczek popijając herbatkami i kawami. Była to wspaniała okazja do życzliwej rozmowy i integracji społeczności szkolnej. Rodzinny konkurs wiedzy o regionie przybliżył wiadomości o naszej najbliższej okolicy. Najbogatszą wiedzę zaprezentowali: I- m-ce rodzina Wiktorii i Macieja Bartkowskich, II m-ce ex aequo rodzina Wiktorii Cichej i Ani Otolińskiej. Bardzo dużą pomysłowością w wykonaniu „Cudaczków”wykazali się: I m-ce-Kamil i Julia Zielińscy, II m-ce Kinga Jutrzenka Trzebiatowska, III m-ce Michał i Tomek Szarek, wyróżnienia zdobyli: Jakub Gnatowski, Natalka Pietrzyk, Karolina i Gabrysia Brodzik. Finałem festynu było losowanie głównych nagród w loterii. Wszyscy szczęśliwcy cieszyli się z: piłek, maskotek, a nawet wiązki drewna. Bardzo dziękujemy naszym sponsorom Aerosol Service, Sołectwu Wsi Wielichowo i Niestkowo, rodzicom i uczniom za wsparcie i pomoc w realizacji festynu. Zapraszamy za rok, a wszystkim zwycięzcom konkursów gratulujemy.

Dzień Edukacji Narodowej 2015

Dnia 14.10. 2015r. w naszej szkole odbył się Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji klasa IV przygotowała akademię, której hasło brzmiało „… a nasza wdzięczność nie zna granic”. Każdego pracownika szkoły uczniowie uczcili wierszem i piosenką. Na uroczystość przybyła wójt Gminy Ustka- pani Anna Sobczuk- Jodłowska.


02.10.2015r. – wycieczka klasy VI na kręgielnię w Parku Wodnym w Redzikowie

02 października 2015r. klasa VI z wychowawczynią – panią Dorotą Rymarczyk – i rodzicami niektórych uczniów (panią D. Wójcik, panią M. Zamaro oraz panem J. Gołasiem) pojechała do Parku Wodnego w Redzikowie – na kręgielnię. Ten integracyjny wyjazd podobał się wszystkim uczestnikom. Niektórzy szóstoklasiści po raz pierwszy byli na kręgielni, mimo to dobrze sobie radzili. Panowała wspaniała atmosfera i sportowa rywalizacja. Wycieczka była bardzo udana.30 września – Dzień Chłopca – Dniem Dżentelmena

30 września 2015 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopca, który w tym roku szkolnym był także Dniem Dżentelmena. W krótkim quizie wyłonieni zostali dwaj Dżentelmeni Roku- w kategorii klas 0-II: Tomasz Szarek (OP), a kategorii klas III-VI: Patryk Bator (kl. IV).  Chłopcy musieli m. in. rozpoznać sztućce i odpowiednio ułożyć je na stole, złożyć koszulkę i posprzątać papierowe kulki oraz wypić sok z cytryny i zachwycić publiczność szerokim uśmiechem. Gratulujemy nominowanym i  zdobywcom tytułu. Cieszymy się, że w naszej szkole znalazło się tylu dżentelmenów!

18 września – Sprzątanie Świata

„Wyprawa – poprawa” – pod takim hasłem 18 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”. Każda klasa miała wyznaczony teren, który solidnie posprzątano. Efekty pracy były zadowalające.

 

1 września – ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

Po dwumiesięcznych wakacjach spotkaliśmy się w szkole. Nie wszyscy pałali entuzjazmem, trzeba było pozostawić dni odpoczynku, przygód i zabawy. Pomimo tego, iż wiele osób przedłużyłoby sobie wakacje, dzisiaj rano o godz.9.00 wszyscy powrócili w mury szkolne. Po dwumiesięcznej nieobecności z uśmiechem i radością zostali powitani przez panią dyrektor i grono pedagogiczne. Następnie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, aby po tak długiej nieobecności porozmawiać i wymienić się wspomnieniami z wakacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress