Home
 

archiwum

03.06.2015r. – Dzień Rodziny

01.06.2015r. – Wycieczka do Słowińskiego Parku narodowego

29.05.2015r. – Uroczystość z okazji odsłonięcia tablicy pamięci Bogdana Żabińskiego

22.05.2015r. – akademia poświęcona Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II

22 maja 2015r. w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona papieżowi  Janowi Pawłowi II. Została  przygotowana przez panią Dorotę Rymarczyk i pana Arkadiusza Drozdowskiego z  uczniami  klasy VI. Celem uroczystości było oddanie hołdu  Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II,   przypomnienie Jego pontyfikatu oraz misji ewangelizacyjnej. 2 kwietnia 2015r.minęło 10 lat od śmierci papieża. 18 maja tego roku obchodziłby 95 urodziny. Szóstoklasiści starannie i z zaangażowaniem zaprezentowali  program słowno – muzyczny wzbogacony prezentacją multimedialną. Było to ważne wydarzenie dla społeczności szkolnej. Uroczysty charakter akademii podkreślała bardzo ładna, okolicznościowa dekoracja sali.

Sukcesy w konkursach plastycznych

W czerwcu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Rejonowym Konkursie Plastycznym Świetlic
Szkolnych i Środowiskowych – ” Podwodny Świat” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 8 w Słupsku.
Konkurs był adresowany do uczniów z klas I – III. 6 osób z naszej szkoły odniosło sukces.

Nagrody otrzymali:
Zuzanna Pietrzyk kl. II
Konrad Bator kl. I
Uczniowie wyróżnieni:
Katarzyna Kubis kl. III
Wiktoria Bartkowska kl. III
Julia Jaszczak kl. II
Kinga Wyłupek kl. II

Oto niektóre prace

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Przyroda w kolorach 2015”, którego tematem w bieżącym roku był „Tajemniczy las”. Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie.Na konkurs nadesłano kilka tysięcy prac z różnych państw (m.in. : Polski, Ukrainy, Białorusi, Słowacji, Czech, Francji Turcji ) . Jednym z laureatów została uczennica naszej szkoły : Amelia Widawska z kl. V.
Ale to nie koniec sukcesów. Trzy prace –  Amelii Słapik, Roksany Bazyk i Roksany Ćwik – zakwalifikowane zostały do wystawy.Finał konkursu i uroczystość wręczenia nagród odbyły się 30 maja 2015 r. o godzinie 12.00,  w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie.

I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Cztery pory roku w oczach dziecka – wiosna

W miesiącu marcu uczniowie wykonywali prace na  I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Cztery pory roku w oczach dziecka – wiosna” zorganizowany przez SP 7 w Słupsku, który został rozstrzygnięty 23 kwietnia 2015 r.
Na konkurs wpłynęło 487 prac z 35 placówek.
Laureaci z naszej szkoły to:
Malawka Mikołaj kl. I – nagroda za zajęcie I – miejsca,
wyróżnienia: Roksana Ćwik kl. II, Julia Jaszczak kl.II, Amelia Widawska kl. V,
Roksana Bazyk kl. IV.

Wojewódzki Konkurs Plastyczny „My znad Bałtyku”

W marcu 2015 r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w  I Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „My znad Bałtyku” zorganizowanym przez SP 52 w Gdańsku.
Na konkurs wpłynęły 124 prace.
Nagrody i dyplomy, z naszej szkoły otrzymali:
Wiktor Jaszczak kl. II , za zajęcie I – miejsca,
Julia Jaszczak kl. II , za zajęcie II -miejsca,
Karolina Brodzik kl. I : wyróżnienie.

I Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Świat wierszy Władysława Broniewskiego w oczach dziecka”

W lutym 2015 r. uczniowie z klas I-VI wzięli udział w  I Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Świat wierszy Władysława Broniewskiego w oczach dziecka” zorganizowanym przez SP 7 w Słupsku. Na konkurs wpłynęło 298 prac z 18 placówek. Uczniowie z naszej szkoły otrzymali następujące nagrody i wyróżnienia:
Roksana Ćwik kl.II: Pierwsza nagroda i Nagroda Pani Prezes (nagroda specjalna), Zuzanna Bronk kl. II i Michalina Malawka kl II – wyróżnienia,
Kornelia Pietrzyk kl. IV – nagroda za zajęcie 4 miejsca.
Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy za udział w konkursie.

maj 2015r. – Gminny Konkurs Ortograficzny

Cztery uczennice naszej szkoły wzięły udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym klas 3 w Objeździe. Wiktoria Trepner zajęła II, a Daria Stańczyk III miejsce. Gratulujemy !!

07.05.2015r. – Spotkanie z dzielnicowym i strażnikiem gminnym

Uczniowie klsy III – 7 maja wzięli udział w spotkaniu z dzielnicowym – p. Sebastianem Clabrosem oraz strażnikiem gminnym – p. Adamem Nabożnym, którzy wygłosili prelekcję na temat roli policji w ochronie środowiska naturalnego.

05.05.2015r. – Lekcja Przyrody

30.04.2015r. – Apel przygotowany przez uczniów kl. II

22.04.2015r. – Dzień Ziemi

Dnia 22 kwietnia  obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Z tej okazji wszyscy uczniowie w szkole ubrali się na zielono. Klasa I przywitała nauczycieli wiosennymi bratkami natomiast uczniów obdarowano laurkami z wierszem: „Wszyscy ludzie na Ziemi mieszkają, o piękno i czystość planety niech dbają. Wszystko co żyje nas potrzebuje, dbanie o czystość nie wiele kosztuje. Musimy szybko posprzątać świat, zostało nam przecież niewiele lat… Ziemia swym pięknem nam podziękuje, pokaże jak czysta woda smakuje. Nacieszmy się pięknem, sprzątajmy co krok. Obchodźmy Dzień Ziemi przez cały rok!”. Klasy starsze przygotowały plakaty z hasłami: „Segregujmy odpady”, „SOS Ziemia” oraz stroje ekologiczne, z których najbardziej kreatywnym była kamizelka z kartonu pomysłu Aleksandra Gołasia z klasy V. W klasie IV- VI odbył się konkurs przyrodniczy.

18.04.2015r. – Miejsko Gminny Konkurs Solowej Piosenki Dziecięcej ” Gama 2015″

23.03.2015r. – wycieczka klasy IV, V i VI do Ustki

23 marca uczniowie klas IV-VI pojechali do Parku Historii i Rozrywki Twierdza Ustka. Zwiedzili Bunkry Bluchera, czyli podziemną galerię multimedialną. Obejrzeli wystawę historyczną, zdobyli wiedzę na temat usteckich bunkrów, przekazaną w interaktywnej formie, poznali ciekawostki dotyczące historii Ustki z czasów II wojny światowej. W małej sali kinowej obejrzeli krótki, ale emocjonujący, film historyczny w 3D. Następnie uczestniczyli w zabawie zręcznościowej, strzelając z łuku do tarczy. Wrócili do szkoły bardzo zadowoleni, pełni wrażeń. Organizatorami wycieczki byli wychowawcy klas: pan Paweł Ptaszek i pani Dorota Rymarczyk13

20.03.2015 r.- Topienie Marzanny

18.03.2015 r.- Ko wyjazd do Teatru Lalki ” Tęcza ” w Słupsku

13.03.2015 r.- Konkursy: „Maluchy recytują”, „Malowane wierszem” w Zaleskich

Dnia 9 marca 2015 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet. Od samego rana na szkolnych korytarzach słychać było piosenki dla kobiet i kobietek np. „Być kobietą” „Najwięcej witaminy” itp.Z tej okazji przedstawiciele wszystkich chłopców złożyli paniom i dziewczynom najlepsze życzenia, wręczyli kwiaty i słodkości.

06.03.2015 r.- Konkurs Poezji i Prozy w Zaleskich

27.02.2015 r.- Konkurs wiedzy pożarniczej

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych eliminacjach konkursu wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, który odbył się w Objeździe w dniu 27 lutego bieżącego roku. Uczeń klasy 5 – Aleksander Gołaś uplasował się na III miejscu, natomiast Klaudia Otowicz – uczennica kl. VI (już po raz drugi z rzędu) zdobyła I miejsce i uzyskała nominację do reprezentowania Gminy Ustka na szczeblu powiatowym tegoż konkursu. Niestety, Klaudia z powodów zdrowotnych, nie będzie mogła wziąćudziału w kolejnym etapie.

19.02.2015 – PASOWANIE UCZNIÓW KLASY I NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Dnia 19.02.2015 r. odbyła się impreza szkolna: Pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej. Do udziału w akademii zaangażowałam: uczniów z klasy II – którzy czytali wiersze „o książce” oraz dwie uczennice z kl.IV i V, które przedstawiły „Prośby Książki” i pomagały w nadzorowaniu przebiegu imprezy. Po zakończeniu części artystycznej PIERWSZOKLASIŚCI odpowiadali na pytania dotyczące regulaminu biblioteki i wykonywali powierzone im losowo zadania.Impreza zakończyła się uroczystym ślubowaniem i pasowaniem pierwszaków na czytelników biblioteki szkolnej.

Na pamiątkę uczennice starszych klas wręczyły pierwszoklasistom – zakładki do książki.organizator: A. Koszada

2 marca 2015 r. – DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO – SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI ,,W KRAINIE WIERSZY”

2 marca roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „W Krainie Wierszy”. Jego organizatorką była pani Dorota Rymarczyk, która przygotowała również okolicznościową dekorację sali. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas I – VI. Miał on formę eliminacji szkolnych do dwóch konkursów na etapie środowiskowym: do Miejsko – Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Maluchy Recytują”, organizowanego przez Szkołę Podstawową w Zaleskich, a także do XXXII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej, którego etap gminny odbywa się corocznie w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaleskich. W eliminacjach do konkursu „Maluchy Recytują” zaprezentowali się uczniowie klasy I, II i III, recytując wiersze Joanny Papuzińskiej. Laureatami zostali: z klasy I: Jacek Horbacz, Hiacynta Ampulska; z klasy II: Klaudia Knapik, Julia Jaszczak oraz z klasy III: Kinga Jutrzenka Trzebiatowska, Daria Stańczyk. Eliminacje do GOK w Zaleskich przebiegały w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz IV-VI. Wyłoniono następujących laureatów: z klasy I: Jacek Horbacz, Hiacynta Ampulska oraz Zuzanna Skalska; z klasy II: Julia Jaszczak, Klaudia Knapik; z klasy III: Kinga Jutrzenka Trzebiatowska, Wiktoria Trepner, Katarzyna Kubis; z kl. IV – Wiktoria Adamczewska, z kl. V – Emilia Wójcik oraz z klasy VI – Julia Skalska. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za poetyckie prezentacje, zaś laureatom gratulujemy.

30.01.2015  – Zabawa karnawałowa w Charnowie

styczeń 2015 – matematyczne sukcesy naszych uczniów

W styczniu dotarły do nas wyniki 22 edycji Olimpiady Wiedzy Archimedes. Plus, w której wzięło udział dość liczne grono naszych uczniów. Czworo uczniów z klasy 3 otrzymało tytuły laureata, należą do nich: Kinga jutrzenka Trzebiatowska – laureat II stopnia, Patryk Bator –  laureat III stopnia oraz Jakub Johaniuk i Kacper Ćwik –  laureaci V stopnia. Miano laureata V stopnia otrzymała dwójka uczniów z kl. IV, tj. Jakub Bernacki i Kamil Zieliński. Laureatką V stopnia została też uczennica kl. Vi   Klaudia Otowicz.

23.01.2015  – Dzień Babci i Dziadka

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych . Dzieci z klas 0-III przygotowały program artystyczny, mamy postarały się o piękną kawiarenkę. Święto  Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
>>>

 

16.12.2014  – Świąteczny koncert kolęd

16 grudnia 2014 r. odbył się szkolny koncert kolęd. Celem tego wyjątkowego spotkania było wprowadzenie w  atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. We wspólnej, magicznej uroczystości uczestniczyli dziadkowie, rodzice, uczniowie oraz  pracownicy szkoły. Pomiędzy występami uczniów z klas I-VI klasa II przybliżyła tradycje świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy zebrani goście włączyli się do wspólnego śpiewania.  Na zakończenie zaśpiewano kolędę ”Gore gwiazda”, a Pani dyrektor Aleksandra Lewandowska złożyła życzenia.  Niezapomniana atmosfera tego spotkania, pełna serdeczności i wzajemnej życzliwości wpłynęła na integrację całej społeczności szkolnej.

16.12.2014  – Jasełka w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego

Uroczystość Jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości w naszej szkole. W dniu 19 grudnia 2014r. dzieci z OP muzycznie przedstawiły historię narodzenia Pana Jezusa. Dzieciom młodszym towarzyszyły dzieci z kl. I: Karolina Brodzik – gwiazda, Hiacynta Ampulska – mama i Jacek Horbacz – tata. Rodzice, dziadkowie oraz nasza społeczność szkolna (dyrektor, uczniowie i nauczyciele) mogli podziwiać niezwykłe, artystyczne umiejętności maluchów. Występ otworzył wiersz oraz taniec „Owiecki, owiecki” w wykonaniu owieczek, które na hale śpiewając prowadzili pasterze. Nie zabrakło też aniołów, Maryi, Józefa oraz trzech króli, którzy z darami przybyli do Jezusa. Artyści zaśpiewali wiele tradycyjnych kolęd, m.in. „Cicha noc”, „Lulajże Jezuniu”, „Gdy śliczna panna”, „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Mędrcy świata”. W OP odkryliśmy też talent muzyczny – Ania Otolińska zagrała kolędę „Lulajże Jezuniu” na dwie ręce na keyboardzie. Na koniec przedstawienia dzieci wierszem przypomniały dlaczego obchodzimy Święta Bożego Narodzenia. Publiczność nagrodziła występ dzieci gromkimi brawami.

 

grudzień 2014 – Akcje Charytatywne

-Góra grosza: uzbieraliśmy 289 zł 86 gr
I miejsce w szkole kl. IV (93,50 zł) , II miejsce kl VI ( 50,63 zł),
III miejsce oddział przedszkolny (80,61 zł)
– Sprzedaż cegiełek ( sprzedaliśmy 150 cegiełek, uzbieraliśmy 150 zł na cele Fundacji „Pomóż i Ty”)

 

12.12.2014 – VIII Wojewódzki Konkurs Szkół Podstawowych „Śpiewajmy kolędy”

W dniu 12 grudnia 2014 roku w SP nr. 1 w Słupsku odbył się VIII Wojewódzki Konkurs Szkół Podstawowych „Śpiewajmy kolędy”, do którego przystąpiło 22 solistów  ze szkół podstawowych województwa pomorskiego. Wśród nich byli uczniowie naszej szkoły: Jacek Horbacz z klasy I oraz Wiktoria Adamczewska z klasy IV.

Celem konkursu było popularyzowanie wśród dzieci staropolskiej tradycji śpiewania kolęd, rozwijanie wrażliwości na piękno muzyki, pobudzanie i rozwijanie uzdolnień muzycznych dzieci, stworzenie możliwości współzawodnictwa artystycznego wśród uczniów, wymiana doświadczeń pedagogicznych, poszerzanie repertuaru wokalnego.

Jury w składzie:

Bogusława Plebanek – muzyk, nauczyciel MDK Słupsk – przewodnicząca Jury,

Edyta Stańczyk – nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku, Piotr Pastuszka – student III roku wydziału wokalno – aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, absolwent SP 1 w Słupsku przyznało I miejsce uczniowi naszej szkoły-Jackowi Horbaczowi. Jacek zaśpiewał w iście góralskim stylu kolędę „Gore gwiazda”. Gratulujemy Jackowi i opiekunowi pani Aleksandrze Lewandowskiej !!!!!!!!!!!!

05.12.2014 Mikołajki w naszej szkole

W piątek, 5 grudnia obchodziliśmy mikołajki. Tego dnia każdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę, a na przerwach słychać było świąteczne piosenki.W taki właśnie sposób cała szkoła świętowała nadejście wyczekiwanego Świętego Mikołaja. Szanowny gość, zawitał w szkolne progi i dla każdego przyniósł przeróżne prezenciki. . Miło zaskoczyła nas Pani Dyrektor, która jako pomocnik Mikołaja przybyła do klas ze słodkim upominkiem. Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał bardzo dobry humor.

grudzień 2014 – OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „ILUSTRACJA DO BAŚNI ROSYJSKIEJ”

organizator: A. Koszada

Cele: przybliżenie dzieciom kultury i literatury rosyjskiej ze szczególnym uwzględnieniem baśni i bajki rosyjskiej poprzez zainteresowanie sztuką plastyczną i pobudzanie do twórczego działania. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas IV-VI uczęszczający na świetlicę szkolną. Na apelu szkolnym Amelia Widawska (kl. V) otrzymała za swoją pracę nagrodę rzeczową na etapie szkolnym.

28.11.2014 ANDRZEJKI

Uczniowie naszej szkoły lubią i naprawdę umieją się bawić, gdy mają ku temu okazję, a zabawa andrzejkowa to przecież tradycja kojarząca się z wróżbami, radością i tańcem.  Z tego powodu samorząd uczniowski zorganizował dla najmłodszych i tych starszych uczniów zabawę. Już od trzeciej lekcji  w naszej szkole  zabrzmiała muzyka i do tańca ruszyli najmłodsi z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I-VI. Uwagę zwracały oryginalne przebrania niektórych uczniów. Była to niewątpliwie udana impreza.

29.11.2014r. Gminny Konkurs Polskiej Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej w Objeździe

29 listopada 2014r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w Gminnym Konkursie Polskiej Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej, który odbył się w Zespole Szkół Samorządowych w Objeździe. Szkołę reprezentowały: Wiktoria Adamczewska z klasy IV, Emilia Wójcik z klasy V oraz Julia Skalska z klasy VI. Dziewczynki wystąpiły w kategorii: recytacja. Przygotowała je p. Dorota Rymarczyk. Jury nagrodziło W. Adamczewską – zajęła ona III miejsce. Gratulujemy!

 

25.11.2014r.  ŻYWA LEKCJA HISTORII

We wtorek 25 listopada 2014r. wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w żywej lekcji historii. Tematyka przedstawienia dotyczyła czasów średniowiecznego Pomorza. Lekcję tę  przeprowadziło  Rycerstwo  Ziemi Słupskiej, współpracujące z Pomorską Fundacją Gryfitów. Goście ciekawie opowiedzieli historię pomorskiego księcia Eryka, zaprezentowali średniowieczne stroje mężczyzn i kobiet, a także ówczesne tańce oraz walkę  rycerzy. Uczniowie chętnie włączyli się w lekcję, byli zdyscyplinowani i zainteresowani przedstawieniem.

20.11. 2014r.   WYJAZD KLASY VI DO MULTIKINA

W czwartek 20 listopada 2014r. klasa VI z wychowawcą, p. Dorotą Rymarczyk, pojechała do Multikina w Słupsku na film pt. „Bella i Sebastian”. Ten ciekawy, piękny  film  jest ekranizacją popularnej od pokoleń powieści dla dzieci. Bez wątpienia warto było go obejrzeć. Wszystkich szóstoklasistów zainteresowała  wzruszająca historia głównych bohaterów. Klasa VI wróciła do szkoły pełna wrażeń, bardzo zadowolona  z wycieczki.

10.11.2014r. APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

7 LISTOPADA 2014 w naszej szkole uczczono Narodowe Święto Niepodległości. Uczniowie klasy 3 przedstawili montaż słowno-muzyczny obrazujący wydarzenia historyczne. Odbył się turniej wiedzy o Polsce oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

10.11.2014r.  Wizyta klasy III w Urzędzie Gminy Ustka

W kl. 3 prowadzone są zajęcia pozalekcyjne pod nazwą „edukacja regionalne”. Jest to innowacja pedagogiczna, którą opracowała p. Małgorzata Makuch. W ramach zajęć uczniowie poznają  legendy i baśnie związane z regionem, zdobywają wiedzę na jego temat oraz zwiedzają najbliższe okolice. W dniu 3 listopada uczniowie odwiedzili Urząd Gminy w Ustce. Doszło do spotkania z Panią Wójt Anną Sobczuk-Jodłowską, która  przedstawiła dzieciom historię powstania urzędu, opowiedziała o istocie swojej pracy oraz oprowadziła po urzędzie. Najwięcej emocji wzbudził pobyt w gabinecie Pani Wójt. Dzieci przejawiały ogromną ciekawość zgromadzonymi w nim pamiątkami.

06.11.2014r.  Bajeczne ślubowanie I klasy

Dnia 06.11.2014r. w ,naszej szkole odbyło się tradycyjne ślubowanie pierwszoklasistów. W tym roku szkolnym złożyło je 14 uczniów pod opieką Małgorzaty Burczyk.

Na to wyjątkowe wydarzenie przybyli: pani wójt Anna Sobczuk-Jodłowska, dyrektor szkoły -Aleksandra Lewandowska, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły, dzieci z OP, starsi uczniowie oraz rodzice.
Do ślubowania pierwszoklasiści przygotowywali się przez kilka tygodni. W trakcie uroczystości przenieśli nas w bajkowy świat Smerfów pięknie śpiewając i recytując. Następnie pierwszoklasistów czekało uroczyste ślubowanie i tradycyjne pasowanie na ucznia. Symbolicznym wielkim ołówkiem dokonała tego pani dyrektor Aleksandra Lewandowska.
Pierwszoklasiści otrzymali od wychowawczyni pamiątkowe dyplomy oraz upominki od zaproszonych gości.
Na zakończenie wszyscy wykonali wspólne pamiątkowe zdjęcia. Całość zwieńczył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców(z pysznym tortem ze zdjęciem klasy).

04.11.2014r. Wyjazd na cmentarz do Ustki

Dnia 4 listopada tuż po święcie Wszystkich Świętych, uczniowie kl.I i II wraz z wychowawczyniami p. Małgorzatą Burczyk, p. Beatą Ocha-Horbacz i mamą Hiacynki-p. Anną Ampulską, wybrali się na spacer, na ustecki cmentarz , aby zapalić znicze na grobie byłego dyrektora naszej szkoły p. Bogdana Żabińskiego i pod krzyżem.  Następnie przeszli ulicami miasta do portu, gdzie znajduje się pomnik „Ludziom Morza”, aby oddać hołd ludziom którzy zginęli na morzu oraz zapalić znicze.

listopad 2014 – SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY – „KOT”

organizator : A. Koszada.

Cele: rozwijanie wrażliwości na potrzeby zwierząt żyjących wśród nas ,rozbudzanie wyobraźni twórczej.
W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I-VI naszej szkoły. Wyłoniono 16 prac spełniających warunki regulaminu. Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe (kalendarze i przybory szkolne). Nagrody i wyróżnienia zostały wręczone na apelu szkolnym.
W kategorii klas I-III nagrody otrzymali: Wiktor Jaszczak (kl.II), Julia Jaszczak (kl. II), Klaudia Knapik (kl. II), Michalina Malawka (kl. II).
W kategorii klas IV-VI nagrody otrzymali: Roksana Bazyk (kl. IV), Amelia Widawska (kl. V), Amelia Słapik (kl. V).
Pozostali uczniowie otrzymali pamiątkowe upominki.
Najciekawsze prace zostały wysłane na Ogólnopolskie Biennale Plastyczne „Kot”.

październik  2014 – Szkolny konkurs plastyczny

W październiku w naszej szkole odbył się szkolny konkurs plastyczny „Barwy Jesieni”. Otrzymaliśmy bardzo dużo ciekawych prac od uczniów klas 0- VI. 10 prac dzieci z klas I-III (Patryk Bator, Roksana Ćwik, Michalina Malawka, Jakub Johaniuk, Konrad Bator, Karolina Brodzik, Kinga Wyłupek, Kinga Jutrzenka-Trzebiatowska, Jacek Horbacz, Julia Jaszczak) zostało wybranych i wzięło udział w Wojewódzkim Konkursie o tym samym tytule. Szkolne jury wyłoniło jeszcze 20 prac dzieci, które otrzymały duże wyróżnienia (10 prac- Oskar Landowski, Klaudia Otowicz, Julia Skalska, Wiktoria Cicha, Jakub Gnatowski, Amelia Widawska, Oliwia Chodoń, Wiktoria Trepner, Klaudia Knapik, Ania Otolińska)) i małe wyróżnienia (10 prac – Daria Stańczyk, Konrad Drozdowski, Marysia Książek, Amelia Słapik, Kamil Zieliński, Kornelia Pietrzyk, Jakub Bernacki, Oskar Bazyk, Gabriela Brodzik, Sandra Otowicz). Wyróżnione prace uczniów zostały umieszczone w galerii szkolnej i możne je było podziwiać aż do zmiany wystawy.

 

25 X 2014 – Festyn rodzinny

25 października.10. 2014 roku w murach naszej szkoły miał miejsce festyn rodzinny. Impreza zgromadziła znaczną część społeczności szkolnej: uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani wójt gminy Ustka –Anna Sobczuk-Jodłowska, która przyjechała do nas z opaskami promującymi bezpieczeństwo i zdrowie oraz słodkim prezentem dla wszystkich dzieci.
Oprócz integracji rodziny i środowiska szkolnego, organizatorom przyświecały też inne cele. Najważniejszymi z nich była promocja zdrowego stylu życia, w tym szczególnie zdrowe odżywianie. Spotkanie rozpoczęło się w sali gimnastycznej, gdzie pani dyrektor szkoły- Aleksandra Lewandowska przywitała wszystkich obecnych i przedstawiła program festynu. Najpierw uczniowie klas 0-III zaprezentowali się w programach artystycznych przeplatanych piosenkami w wykonaniu dziewcząt z klas IV-VI. Po części artystycznej p. Małgorzata Makuch przybliżyła zasady zdrowego odżywiania w postaci prezentacji multimedialnej. Kolejną niewątpliwą atrakcją była loteria fantowa ciesząca się dużym zainteresowaniem. Główną nagrodę, ufundowaną przez Państwa Brandt (wiązkę drewna), wylosowała p. Izabela Brodzik, która postanowiła przekazać ją na cele szkoły. Dla dzieci lubiących wypowiadać się poprzez aktywność artystyczną został przygotowany konkurs plastyczny, którego celem było stworzenie komiksu z warzywno-owocowymi bohaterami. Najpiękniej i najciekawiej wykonały go nastepujące dziewczynki: I m-ce Ania Otolińska(oddział przedszkolny), II m-ce Kinga Jutrzenka Trzebiatowska (klasa III),III m-ce Gabrysia Gnatowska( klasa II). Hasło: „Smacznie zdrowo kolorowo” zachęciło rodziców do wzięcia udziału w konkursie na kolorowo-witaminową sałatkę. Jury pod przewodnictwem pani wójt, wyróżniło dania pań: Kamili Zielińskiej, Justyny Petrus, Małgorzaty Brandt oraz Elżbiety Drozdowskiej. Przygotowując się do festynu, każda klasa wykonała plakat z hasłami promującymi zdrowy styl życia. Jury nagrodziło pracę klasy III. Nasze działania profilaktyczne wsparła p. pielęgniarka Grażyna Damps, która udzielała porad zdrowotnych, sprawdzała ciśnienie, ważyła i mierzyła wszystkich chętnych.

      Podczas naszego szkolnego festynu nie mogło zabraknąć kawiarenki ze zdrowymi, owocowymi herbatkami oraz przepysznymi ciastami. Wspaniałą zabawą okazał się rodzinny test wiedzy przyrodniczej, który wygrali Państwo Otolińscy z córką Anią, II miejsce zajęli ex aequo: p.Justyna Petrus z synem Filipem, Elżbieta Otowicz z wnukami-Nikolką i Błażejem oraz Pan Kubis z córką Kasią. Przez cały festyn dzieci i rodzice mogli bawić się przy muzyce odtwarzanej na sali gimnastycznej. Przygotowanie tak dużej imprezy, trwającej ponad trzy godziny, wymagało wiele wysiłku i zaangażowania nie tylko ze strony organizatorów. Dzieci wykonały elementy dekoracji. Kucharka oraz rodzice zadbali o część kulinarną, przygotowując bigos, pierogi, frytki, zapiekanki, pop corn i napoje owocowe. Byliśmy pod wrażeniem ogromnego zaangażowania rodziców w przygotowanie i przebieg festynu. Trudno wszystkich wymienić, ale pragniemy gorąco podziękować za współorganizację, przybycie i wspaniałą zabawę.

14 X 2014 Dzień Edukacji Narodowej

14 października przywitał wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły niespodziankami przygotowanymi przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Beaty Ocha-Horbacz. Na półpiętrze zamieszczono galerię portretów nauczycieli i pracowników obsługi. Prace wykonali przedstawiciele klas I-VI. Przed wejściem do pokoju nauczycielskiego czekała kawiarenka z pyszną kawą, herbatą i mufinkami upieczonymi przez Jacka H.z klasy I. Na drugiej lekcji wszyscy udali się na okolicznościową akademię przygotowaną przez panią Dorotę Rymarczyk z uczniami klasy VI. Scenariusz występu uczniowie wymyślili i opracowali wspólnie z wychowawcą. Szóstoklasiści zaprezentowali się w kilku zabawnych scenkach, przedstawiając jeden dzień ze szkolnego życia swojej klasy. Wcielali się kolejno w rolę nauczyciela, aby poprowadzić w klasie szóstej wybraną przez siebie lekcję: plastykę, wf, język polski, matematykę, przyrodę czy język angielski. Oglądając ich występ, mogliśmy przekonać się, że szkoła, tak jak życie, przypomina teatr, w którym każdy, zarówno nauczyciel, jak i uczeń, gra swoją rolę, a obie strony łączy wspólny cel -nauka. Uczniowie w sposób humorystyczny zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie. Nie zabrakło również recytacji wierszy oraz słów podziękowania skierowanych do nauczycieli i pracowników obsługi naszej szkoły. Uroczysty charakter akademii podkreślała dekoracja sali przygotowana przez p. Rymarczyk. Po części artystycznej zabrała głos pani sekretarz gminy Ustka -Beata Pietrzyk, która odczytała list od pani wójt Anny Sobczuk-Jodłowskiej i przekazała piękne kwiaty. Ciepłe słowa do wszystkich pracowników szkoły skierowała przedstawicielka Rady Rodziców p. Daria Otolińska, która wraz z p. Ewą Skalską złożyła kwiaty na ręce p. dyrektor. Następnie dyr. Aleksandra Lewandowska, wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi. Nagrody otrzymali nauczyciele: p. Małgorzata Makuch, p. Sylwia Sexton,
p. Paweł Ptaszek oraz pracownicy obsługi: p. Małgorzata Brzezińska, p.Marzena Jutrzenka Trzebiatowska, p. Alina Banasiak, p. Renata Wadnicka, p. Maria Świątek,
p. Henryk Mazurek. Serdecznie gratulujemy.

1 października w szkole podstawowej w Objeździe odbyły się pierwsze w roku szkolnym 2014/15 zawody sportowe. Były to indywidualne biegi przełajowe. Nasza szkoła dobrze rozpoczęła rywalizację sportową między szkołami podstawowymi zajmując wysokie miejsca zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt. Wśród wyróżnionych zawodniczek była uczennica naszej szkoły Klaudia Otowicz  która zajęła I miejsce oraz Marysia Książek która zajęła III miejsce i awansowała do biegu na etapie powiatowym. Wśród chłopców awans do etapu powiatowego wywalczył Oskar Landowski który zajął III miejsce. Gratulujemy!!!

 

30.09.2014 DZIEŃ CHŁOPAKA

„Lizakowa draka na Dzień Chłopaka”

Z okazji Dnia Chłopaka życzymy Wam, 
abyście  zawsze pozostawali sobą
i ciągle odkrywali świat na nowo,
ponieważ najwspanialsze sekrety,
zawsze ukryte są tam,
gdzie najmniej się tego spodziewamy.  

Wszystkie dziewczyny z naszej szkoły pamiętały o Dniu Chłopaka i dzień dzisiejszy, czyli 30 września 2014 roku był życzeniowy, słodki i bardzo przyjemny. Po przemiłych życzeniach  wszyscy chłopcy – Ci młodsi i Ci troszkę starsi zostali obdarowani lizakami – mniam, mniam! W tym dniu na znak solidarności z chłopcami, w szkole obowiązywał krawat.  Do zadania wszyscy podeszli bardzo poważnie, krawaty założyły także dziewczyny oraz wszystkie panie. W każdej klasie naszej szkoły odbyły się spotkania, na których dziewczyny składały życzenia swoim kolegom. Pocztą pantoflową dowiedzieliśmy się, że chłopcy otrzymywali miłe prezenciki (maskotki, piłkę do klasy, samochodziki, a nawet ciepłe lody!!!).

30.09.2014 WYBORY

Miesiąc wrzesień to w naszej szkole czas wyborów. W pierwszych dniach nauki uczniowie poszczególnych oddziałów dokonali wyboru samorządów klasowych. Od 19 do 25 września trwała kampania wyborcza kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci z klas IV – VI prezentowali swoje plakaty wyborcze, składali obietnice i zachęcali do głosowania. 26 września dokonano wyboru do prezydium Samorządu Uczniowskiego. Głosowanie odbyło się poprzez postawienie znaku „x” przy nazwisku kandydata na karcie do głosowania. Przewodniczącą została osoba, która otrzymała największą liczbę głosów, zastępcami i skarbnikiem – kolejne osoby. Oto wyniki głosowania:Julia Skalska kl.VI – przewodnicząca,Roksana Bazyk kl. IV – zastępca,Kamil Knapik kl. V – skarbnik, sekretarz.Opiekunem Samorządu Uczniowskiego jest p. Beata Ocha-Horbacz.

 

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy ciekawych pomysłów w rozwijaniu szkolnej samorządności!

 

24.09.2014 WYCIECZKA DO PSZCZELEJ PASIEKI W KRZEMIENICY

24 wrzesnia 2014 uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do pszczelej krainy – Wędrowna Barć w Krzemienicy koło Słupska, której właścicielami są państwo Grażyna i Leszek Onisiewicz.  Od 1996 roku prowadzą pasiekę wędrowną. Gospodarstwo państwa Onisiewicz to typowa zagroda chłopska z I połowy XIX wieku, zbudowana w systemie szachulcowym. Jest to unikalna w Europie zabudowa zagrodowa z drewnianych bali i gliny. W specjalnie przystosowanej starej stodole odbył się wykład na temat życia pszczół, pracy pszczelarza oraz o konieczności ochrony środowiska naturalnego, które ma wpływ na nieskażone produkty pszczele. Uczniowie poznali fazy rozwoju pszczół, sprzęt wykorzystywany w pszczelarstwie dawniej i dziś. Przymierzali stroje ochronne, kręcili ręczną miodziarką. Największą ciekawostką było poznanie pszczelej rodziny w szklanym ulu oraz sposób znakowania królowej. W tym roku królowe oznaczono na kolor zielony i dlatego kartki pamiątkowe są w zielonych ramkach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pamiątki wykonywane z wosku przez właścicielkę pasieki. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali do degustacji w klasach miód ekologiczny oraz pamiątkowe widokówki, na których wydrukowane są wiersze pana Leszka Onisiewicza. Z wycieczki wszyscy wrócili bardzo zadowoleni. U sympatycznych właścicieli pasieki, uczniowie utrwalili i wzbogacili swoją wiedzę na temat pszczół. Bardzo dziękujemy Pani Grazynie Onisiewicz za ciekawą lekcję przyrody. Wykład o pszczelej rodzinie był przygotowany profesjonalnie, właścicielka pasieki dostosowała treści do wieku uczniów oraz poprowadziła go metodami aktywizującymi.

____________________________________________________________________________________

19.09.2014 SPRZATANIE ŚWIATA

W dniu 19.09.2014 odbyła się ekologiczna akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA”. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Turysto szanuj środowisko!„. Podobnie jak w latach poprzednich, uczniowie klas 0 – VI wraz z nauczycielami czynnie włączyli się w porządkowanie naszej okolicy. Rozpoczęliśmy  akcję o godz. 10.00. Każdej klasie został przydzielony inny teren. Uczniowie spisali się bardzo dobrze, z dużym zaangażowaniem podeszli do tego zadania. Natomiast my, nauczycielki, z radością zauważyłyśmy, że śmieci jest dużo mniej, niż jeszcze rok temu. Oznacza to, że coraz więcej mieszkańców naszej gminy zdaje sobie sprawę, że wygląd najbliższej okolicy leży w ich rękach, a wiele śmieci można powtórnie wykorzystać. Mamy nadzieję, że zapanowała moda na „nie śmiecenie”, bo przecież „gdy śmieci mniej, to Ziemi lżej”.

„Mamy tylko jedną Ziemię a jej przyszłość zależy od każdego na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas” Florian Plit

18 WRZEŚNIA 2014 -WYCIECZKA DO MULTIKINA.
18 września uczniowie klas: III, IV, V, VI pojechali do Słupska. W Multikinie obejrzeli film pt. ,,Wakacje Mikołajka „. W programie wycieczki był też pobyt w Galerii Jantar. Wyjazd był udany. Uczniowie wrócili zadowoleni i planowali już następną wycieczkę.

Dziś – 1 września uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2014/2015. Klasy I-VI i oddział przedszkolny uczestniczyły w spotkaniu z Dyrekcją Szkoły , Rodzicami i zaproszonymi gośćmi .  Pani Dyrektor – Aleksandra Lewandowska serdecznie powitała wszystkich uczniów, życząc im wielu sukcesów i radości. Głos zabrała również  Wójt Gminy Ustka , Pani Anna Sobczuk-Jodłowska kierując ciepłe słowa do uczniów, rodziców , nauczycieli i pracowników szkoły. Radę rodziców reprezentowała Pani Anita Otowicz. Szkoła przywitała nas udoskonaloną pracownią informatyczną i nowo wyposażoną klasą oddziału przedszkolnego. Pani Alina dzwoniąc dzwonkiem rozpoczęła nowy rok szkolny 2014/2015! Zaczynamy!!!

 

ARCHIWUM

preview

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16 GRUDNIA-rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla przedszkolaków -„Jeziora jesienią w Słowińskim Parku Narodowym”

Nasi „zerówkowicze” pięknie malują, dowodem na to są ich sukcesy w konkursie plastycznym skierowanym do wszystkich przedszkoli z naszego regionu. Nasza szkoła zajęła dwa drugie miejsca oraz jedno trzecie.Te wspaniałe wyniki osiągnęli: II MIEJSCE Karolina Brodzik, II MIEJSCE Jacek Horbacz oraz III MIEJSCE Oskar Oleszko, opiekun – Magdalena Golińska. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

30 LISTOPADA -X Gminny Konkurs Polskiej Poezji i Pieśni Patriotycznej

30 listopada 2013r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w X Gminnym Konkursie Polskiej Poezji i Pieśni Patriotycznej, który odbył się w Zespole Szkół Samorządowych w Objeździe. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: recytacja oraz śpiew. Naszą szkołę reprezentowały: Weronika Bernacka, Klaudia Otowicz  i Julia Skalska (wszystkie z klasy V) oraz  Martyna Walloch z klasy VI. Do konkursu zostały przygotowane przez panią Aleksandrę Lewandowską (śpiew) oraz panią Dorotę Rymarczyk (recytacja). Każda  uczennica z powagą, przejęciem i zaangażowaniem zaprezentowała swój występ. Martyna Walloch  recytowała wiersz, Weronika  Bernacka  śpiewała, zaś  Klaudia Otowicz  oraz Julia Skalska wystąpiły    w obu kategoriach. I miejsce w kategorii:śpiew zajęła Klaudia Otowicz, natomiast Julia Skalska zdobyła wyróżnienie w kategorii: recytacja. Gratulujemy.

 

18 LISTOPADA – Ślubowanie Pierwszoklasistów

Dnia18 listpada odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów.
W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście :€“ Dyrektor ZOEAS- Zbigniew Wiąckiewicz, Dyrektor Słonecznikowego Przedszkola -Tomasz Giczewski, Sołtys wsi Gałęzinowo -Beata Kamińska. Obecni byli także Dyrektor Szkoły Podstawowej w Charnowie- Aleksandra Lewandowska, nauczyciele, pracownicy obsługi, przedszkolaki, uczniowie kl. 0 – VI, a także rodzice, dziadkowie uczniów kl. I.
Gest mianowania na ucznia stanowi symbol rozpoczęcia nowego etapu w życiu pierwszaków. Z dumą, ale także z łezką w oku pożegnali czas zabawy i beztroski. Uroczyste pasowanie to także pierwsze dla nich wystąpienie publiczne, podczas którego zaprezentowali część artystyczną przygotowaną pod opieką wychowawczyni Beaty Ocha-Horbacz. Różnorodna tematyka wierszy odzwierciedliła to, czego nauczyli się do tej pory w szkole, a wesołe piosenki pokazały odwagę i talent maluchów. Występom pierwszoklasistów towarzyszyła prezentacja multimedialna, która pokazywała zaproszonym gościom i rodzicom pierwsze dni pobytu dzieci w szkole: ich pracę, naukę i zabawę. W podniosłej atmosferze, przed Pocztem Flagowym, uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować Szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Po złożeniu ślubowania Dyrektor Szkoły Podstawowej- Aleksandra Lewandowska dokonała symbolicznego pasowania.
Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz przyjęli życzenia i prezenty ufundowane przez zaproszonych gości i klasy 0-VI.
Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.


_____________________________________________________________________

 

11 LISTOPADA  – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W naszej szkole, jak co roku, odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Tym razem uczciliśmy 95 rocznicę odzyskania niepodległości. Dekoracja sali oraz kotyliony, przygotowane przez uczniów na zajęciach plastycznych, podkreślały patriotyczny charakter uroczystości i znaczenie Święta Niepodległości. Występujący uczniowie byli ubrani na galowo. Godnie, z emocjonalnym zaangażowaniem, zaprezentowali polskie utwory poetyckie oraz muzyczne o tematyce patriotycznej. Na sali panował podniosły, uroczysty nastrój.
Występ uczniów z klasy IV, V i VI wzbudził duże zainteresowanie wśród widzów, którzy zachowali powagę oraz skupienie. Scenariusz akademii opracowała p. D. Rymarczyk. Program artystyczny wzbogaciły piosenki w wykonaniu zespołu ,,Bursztynki” pod kierunkiem p. A. Lewandowskiej. Akademia została przygotowana również we współpracy z panem A. Drozdowskim.

____________________________________________________________________

8 LISTOPADA 2013 Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

8 listopada, w ramach obchodów europejskiego dnia zdrowego jedzenia i gotowania, w naszej szkole odbyła się akcja prozdrowotna pod hasłem „śniadanie daje moc”. W tym dniu uczniowie klas 2 i 3 pod bacznym okiem wychowawczyni – pani Małgorzaty Makuch, pani kucharki oraz pań z obsługi szkoły przygotowały zdrowe, kolorowe kanapki. Podczas ich sporządzania dzieci miały okazję przypomnieć sobie zasady higienicznego przyrządzania posiłku, poznać sposoby na przygotowanie atrakcyjnego, smacznego i zdrowego śniadania. Do akcji przyłączyły się także dzieci z oddziału przedszkolnego, które wraz z wychowawczynią – panią Magdaleną Golińską własnoręcznie sporządzały sok ze świeżych warzyw i owoców. Następnie odbyło się wspólne drugie śniadanie poprzedzone pogadanką. Organizatorka akcji – p. M. Makuch poprzez multimedialną prezentację przypomniała zasady zdrowego żywienia dzieci i młodzieży w wieku szkolnym . Zgromadzone dzieci z „zerówki” oraz uczniowie wszystkich klas naszej szkoły dowiedziały się, żeśniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Podkreślono też wielką wagę ruchu dla higienicznego stylu życia.

 

Akcja w zerówce „W zdrowym ciele – zdrowy duch”

Dzieci z zerówki w ramach akcji „W zdrowym ciele – zdrowy duch” zdobywały wiedzę na temat zdrowego jedzenia, wykonywały prace plastyczno-techniczne, nazywały i używając różnych zmysłów rozpoznawały warzywa. Na zajęciach edukacyjnych nie tylko uczyły się, o zdrowym jedzeniu, ale samodzielnie przygotowywały zdrowe kanapki warzywne oraz soki dla dzieci i pracowników szkoły, na obchodzony 8 listopada 2013r. Dzień Zdrowego Żywienia, zorganizowany przez Panią Małgorzatę Makuch. W ramach zdrowego żywienia zerówka uczestniczy również w akcji „Mleko w szkole”.____________________________________________________________________
Wyjazd na cmentarz – 4 listopada 2013r

W poniedziałek 4 listopada zerówka i klasy I-III odwiedziły cmentarz w Zimowiskach. Uczniowie z klas II i III przygotowali piękne wieńce z gałęzi świerkowych i ozdobili je kwiatami wykonanymi z liści. Dzieci i opiekunowie uroczyście złożyli wieńce, zaświecili znicze oraz odmówili modlitwę na grobach byłych pracowników Szkoły

swieca
_______________________________________________________________
14 PAŻDZIERNIKA 2013- Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 14 X 2013 r. w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej. Nauczycielka kształcenia zintegrowanego – Małgorzata Makuch przygotowała dla wszystkich zgromadzonych nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, gości, w postaci przewodniczącego Rady Gminy Ustka – pana Bogdana Żabińskiego oraz sekretarz Gminy – pani Beaty Pietrzyk, rodziców i uczniów konkurs „Zgadnij kto to?”. Miał on formę prezentacji multimedialnej zawierającej zdjęcia z czasów dzieciństwa wszystkich pracowników szkoły. Zadaniem zgromadzonych było odgadnięcie kto znajduje się na wyświetlonej na dużym ekranie fotografii. Następnie uczniowie deklamowali wiersze i śpiewali piosenki oraz wręczyli laurki. Po zakończeniu części artystycznej odbyła się część oficjalna podczas której życzenia oraz miłe słowa pod kierunkiem pracowników szkoły skierowali przybyli goście oraz dyrektor szkoły. Reprezentująca panią Wójt Gminy Ustka – B. Pietrzyk wręczyła pełniącej w roku szkolnym 2012/2013 obowiązki dyrektora szkoły M. Makuch  Nagrodę Wójta. Następnie dyrektor szkoły – pani Aleksandra Lewandowska wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły, które otrzymali następujący nauczyciele: B. Ocha-Horbacz, A. Drozdowski, M. Golińska, P. Ptaszek, A. Koszada, D. Rymarczyk oraz pracownicy obsługi: H. Mazurek, M. Jutrzenka Trzebiatowska, R. Wadnicka, A. Banasiak.

______________________________________________________________________
30 września 2013- Dzień Chłopaka

30 września 2013r. obchodziliśmy Dzień Chłopca w naszej szkole. Reprezentantami klas byli:
klasy I -Dominik Oleszko
klasy II-Patryk Bator
klasy III-Kamil Zieliński
klasy IV- Kamil Knapik
klasy V- Paweł Roman
klasy VI- Maciej Piotrkowski
Wszyscy chłopcy dzielnie, z dużym zaangażowaniem zaliczali kolejne konkurencje. Pisali pozdrowienia z wakacji do ulubionej koleżanki, tańczyli na gazecie, skakali, utrzymywali równowagę i popisywali się  znajomością imion sławnych osób. Po podliczeniu punktacji na podium stanęli: III miejsce-Kamil Zieliński
II miejsce-Kamil Knapik
natomiast SUPER CHŁOPAKIEM ROKU 2013 został……………………Maciek Piotrkowski z klasy VI !!!!!!!!! Gratujemy Supermenowi :)

 

26 września 2013 –  sukcesy sportowe

Indywidualne biegi przełajowe
26 września w Objeździe odbyły się gminne indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. W zawodach uczestniczyli uczniowie wszystkich gminnych szkół, każda szkoła mogła wystawić po pięciu zawodników i zawodniczek. Awans do dalszych zawodów powiatowych uzyskało pierwszych pięciu zawodników i zawodniczek na mecie. Na kolejne biegi z naszej szkoły awansowali:

Walloch Martyna – zajęła II miejsce
Zagajewska Wiktoria – zajęła IV miejsce
Landowski Oskar – zajął III miejsce
Zajączkowski Dominik – zajął V miejsce


_________________________________________________________________________

20 września 2013 – akcja ” Sprzątanie Świata”.

W piątek 20 września nasza szkoła uczestniczyła w 20. już akcji „SPRZĄTANIE ŚWIATA” pod hasłem „ODKRYWAMY CZYSTĄ POLSKĘ”.
Nim wyruszyliśmy w teren można było zapoznać się z gazetką przygotowaną przez szkolne koło przyrodników, w jakich pojemnikach, jakie odpady powinny się znaleźć.
Uczniowie podzieleni na dwie grupy(kl.0-III (fot.1) i kl. IV-VI) pod opieką nauczycieli sprzątali Charnowo i okoliczne lasy, gdyż jedno z haseł tegorocznej akcji brzmi:  „Odkrywamy czysty las”. Naszymi gośćmi byli leśnicy. (fot. 2)
Od nich dzieci dowiedziały się co to znaczy wiek rębny drzewa, na czym polega gospodarowanie lasem, jak radzić sobie ze szkodnikami drzew. Gospodarz lasu uczył nas jak rozpoznawać gatunki drzew. (fot.3)
Mieliśmy niemego, słuchacza – gąsienicę(fot. 4). Połączyliśmy sprzątanie z lekcją przyrody o lesie.
Dzieciom nie podobało się odkryte dzikie wysypisko odpadów po remoncie mieszkania, opony samochodowe wyrzucone do lasu i ilość odpadów znaleziona w lesie przy drogach.
Dzięki współpracy z Nadleśnictwem Ustka za swoją pracę uczniowie otrzymali książki „Poznajemy las”, którymi byli zachwyceni. Nauczyciele natychmiast wykorzystali je na swoich lekcjach.
Piękna pogoda sprzyjała pracy.

 

______________________________________________________________________________

18 września 2013 – spotkanie z rodzicami.

______________________________________________________________________________
ROK SZKOLNY 2013/2014

2 września 2013 – godz. 9.00 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014.

______________________________________________________________________________
WAKACJE

W okresie wakacyjnym  nasza szkoła gościła Młodzieżową Orkiestrę Dętą OSP Krasocin. W zaciszu naszej miejscowości,  korzystając z bazy szkoły, zespół przygotowywał się do V Ogólnopolskiego Przeglądu Paradnych Orkiestr Dętych w Rowach.
Występ zakończył się sukcesem , zdobyciem nagród – dla najlepszej orkiestry przeglądu zdaniem jury oraz nagrodę publiczności!
W podziękowaniu za wspaniałe przyjęcie orkiestra zaprezentowała swoje umiejętności społeczności Charnowa defilując ulicą miejscowości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_____________________________________________________

ROK SZKOLNY 2012/2013

3 września 2012
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

14 września 2012
Sprzątanie świata.

1 października 2012
Dzień chłopaka w naszej szkole.

12 października 2012
Wyjazd do schroniska dla zwierząt w Słupsku.

W dniu 15 października uczniowie klas I-III odwiedzili Schronisko dla Zwierząt w Słupsku.
Chcąc uczcić przypadający na 4 października Światowy Dzień Zwierząt zawieźli zgromadzoną karmę,
zabawki oraz kocyki dla milusińskich.

15 października 2012
Uroczystość Dnia Edukacji Narodowej.

W dniu 15 X 2012 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyły się dwie uroczystości. Pierwszą stanowił apel okolicznościowy, na którym uczniowie złożyli nauczycielom oraz pozostałym pracownikom, życzenia, zaśpiewali piosenki i zadeklamowali wiersze. Druga – obyła się w godzinach popołudniowych, stanowiła gminne obchody DEN.
Na uroczystość zaproszono dyrektorów oraz pracowników szkół mieszczących się na terenie gminy, przedstawicieli samorządowych, przedstawicieli  Kuratorium Oświaty, związków zawodowych, Rady Rodziców, sołtysów.
Na spotkanie przybyła wójt Gminy Ustka – Pani Anna Sobczuk-Jodłowska, która w swoim wystąpieniu skierowała słowa uznania dla pracowników oświaty oraz wybranym przez siebie osobom, przekazała za ich pracę nagrodę Wójta Gminy
Uroczystość uświetnił występ uczniów naszej szkoły
oraz występ zespołu muzycznego powołanego specjalnie na tę okazję.
Po części oficjalnej wszystkich gości zaproszono na słodki poczęstunek, w którym królowały smakowite domowe wypieki.

24 października 2012
Pasowanie na ucznia.

24 października 2012 r. obyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów.
Po występie artystycznym oraz uroczystym ślubowaniu, pełniąca
obowiązki dyrektora, a zarazem wychowawczyni, p. Małgorzata Makuch dokonała
aktu pasowania. Na zakończenie dzieci otrzymały mnóstwo prezentów oraz życzenia o starszych kolegów i koleżanek.

 

8 listopada 2012
Udział w żywej lekcji historii.
8 listopada na terenie szkoły odbyła się żywa lekcja historii.
Stało się to za sprawą bractwa rycerskiego Kerin z Gniewu, które gościliśmy w naszej szkole.
Tym razem występ poświęcony był  rycerstwu. Jak zawsze do występów zaangażowani byli uczniowie,
co sprawiło wszystkim wielką radość.

9 listopada 2012
Obchodzimy Dzień Niepodległości.

13 listopada 2012

Śniadaniowa klasa II i III.

Dnia 13 listopada klasa II i III pod kierunkiem p. Beaty Ocha-Horbacz wzięła udział w akcji pt. „Śniadaniowa klasa”. Na naszych zajęciach edukacyjnych zapoznaliśmy się z podstawowymi zasadami żywieniowymi, a w ramach edukacji zdrowotnej przyrządziliśmy pożywne drugie śniadanie, które wspólnie z apetytem zjedliśmy. Pamiętaliśmy o odpowiednim doborze produktów na śniadanie. Na naszym stole znalazły się sery, warzywa (sałata, rzodkiewki, pomidory, ogórki, szczypior), wędlina, ciemne pieczywo.

13 listopada 2012
„Razem w walce z głodem”.

W dniu 13 listopada  szkołę odwiedziła p. Małgorzata Burjan z Banku Żywności w Słupsku.
Celem wizyty było przeprowadzenie warsztatów na temat niemarnowania żywności w ramach projektu
„ Razem w walce z głodem ”, współfinansowanego ze środków PO FIO. Podczas lekcji
uczniowie kl. I-VI mieli okazję przyjrzeć się problemowi marnowania jedzenia na świecie.

28 listopada 2012
Zabawa andrzejkowa.

5 grudnia 2012
Wyjazd do Teatru Lalek  „Tęcza” w Słupsku.

8 grudnia 2012

8 grudnia dzieci z naszej szkoły, wraz z członkami rodziny, wybrały się na wycieczkę do Koszalina. W planach było zwiedzanie fabryki szklanych bombek „Glass Color” oraz rekreacja na lodowisku.

Podczas prawie 2 godzinnego pobytu dzieci mogły przyglądać się pracy pań, które tworzyły te szklane cuda.

Na początku dzieci przywitała p. Krystyna, właścicielka firmy, która w skrócie opowiedziała o etapach produkcji bombki.

Dzieci mogły się również zapoznać z asortymentem, który jest w ofercie firmy „Glass Color”. Poza tradycyjnymi, kulistymi bombkami produkuje się bałwanki, domki, zegary, sople, szyszki, aniołki. Do zdobienia bombek używa się kolorowego brokatu, który później mieni się przy blasku choinkowych lampek, a także szydełkowych, ażurowych dekoracji. Bombki takie wyglądają  bardzo oryginalnie i na pewno będą stanowiły  ciekawą ozdobą domowych choinek

Pierwszym etapem tworzenia bombki jest wydmuchiwanie nagrzanej w 1000˚C szklanej rurki.

Uczniowie sami mogli wydmuchać bombkę. Emocji było przy tym mnóstwo. Nie obyło się również bez odrobiny strachu, kiedy trzeba było przyłożyć do ust szklaną rurkę, wcześniej podgrzewaną na ogniu.

Następnie dzieci oglądały proces srebrzenia, po którym przezroczyste kule zamieniały się już w srebrzyste bombki.

Chyba najciekawszym punktem była wizyta w Dziale dekorowania ozdób. Na początku dzieci obserwowały jak dekorują ozdoby panie dekoratorki.

Później każde dziecko miało okazję samodzielnie udekorować bombkę tworząc jakiś brokatowy wzór. Traktowały to zadanie bardzo poważnie, bowiem ozdobione przez nich bombki trafią na klasową choinkę.

Ostatni etap to obcinanie rurek i przyczepianie zawieszek – i już można wieszać bombkę na choinkę!

No i jeszcze zakupy w sklepie firmowym- piękne, dekoracyjne bombki doskonale nadają się na prezent, szczególnie wtedy, gdy mają wypisaną dedykację…

 

19 grudnia 2012
Przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

 II SEMESTR

Po zimowych feriach czekała nas niespodzianka. Oddział przedszkolny ma nową, przestronną salę. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

________________________________________________________________________________

20 marca 2013-gminne zawody w koszykówce chłopców i dziewcząt

20 marca 2013 w szkole podstawowej w Zaleskich zostały rozegrane gminne zawody w koszykówce chłopców i dziewcząt. Nasza szkoła wystawiła dwie drużyny. Drużyna I – klasy starsze, drużyna II – klasy młodsze. Wszyscy zawodnicy grali na wysokim poziomie a mecze były bardzo wyrównane. Ostatecznie drużyna I zdobyła III miejsce i brązowe medale, a drużyna II uplasowała się tuż za podium.

Skład drużyny I: Wargacka Gosia, Szczechowiak Natalia, Lubański Kordian, Główczewski Alan, Parol Kacper, Krause Adrian, Ignaciuk Mateusz.

Skład drużyny II: Cicha Sandra, Knapik Wiktoria, Zajączkowski Dominik, Krzewina Szymon, Landowski Oskar, Piotrkowski Maciek

Wszystkim zawodnikom gratulujemy!!!

_________________________________________________________________________

13 maja 2013-gminne mistrzostwa chłopców w piłce nożnej

13 maja 2013 w Objeździe na sztucznym boisku „orlik” zostały rozegrane gminne mistrzostwa chłopców w piłce nożnej. Nasi chłopcy dobrze się zaprezentowali na boisku i po zaciętych meczach wywalczyli brązowy medal gminnych mistrzostw w piłce nożnej.
Skład drużyny: Lubański Kordian, Główczewski Alan, Skrzypa Piotr, Parol Kacper, Krause Adrian, Krzewina Szymon, Landowski Oskar, Piotrkowski Maciek, Ignaciuk Mateusz.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy!!!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress